Sarah Paulson’lı gerilim filmi “Run”, 20 Kasım’da yayında

Hulu kataloğundaki özgün korku ve gerilim yapımlarının sayısı hızla artıyor. Into the Dark, ve Books of Blood gibi yaklaşan Hulu gerilimlerine, Sarah Paulson’ı başrolde izleyeceğimiz Run filmi de eklendi.

20 Kasım’da izlemeye açılacak Run’dan yayımlanan ilk fragmanda anne-kız geriliminin vurgulandığını görüyoruz. Film; tekerlekli sandalye kullanan, evde eğitim görmüş bir gencin, aşırı korumacı annesinin kendisinden karanlık bir sır sakladığından şüphelenmesiyle başlıyor. Annenin gerçek niyetlerinin yarattığı gerilimle hikâye, abartılı bir korku öğesine ihtiyaç duymadan karmaşık ve ilginç bir olay örgüsü verecek gibi duruyor. 

Filmin yönetmeni Aneesh Chaganty’yi son yılların en karakteristik korku filmlerinden Searching’le tanıyoruz. Ryan Murphy yapımlarında parlayan Sarah Paulson’ın yeni nesil korku sinemasının umut veren yönetmenlerinden Chaganty’yle ortaklığı, ortaya merak ettiğimiz bir iş çıkarmış.

Sarah Paulson demişken… Yıldız oyuncu şu sıralar Netflix dizisi Ratched’la gündemde.  Melikşah Altuntaş’ın Paulson’la birlikte dizinin diğer oyuncuları Sharon Stone, Cynthia Nixon ve Sophie Okonedo’yla yaptığı röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Bensu Arslan