“Sarmaşık” filminin Ahmet Kenan Bilgiç imzalı müzikleri plak formatında yayında

Geçtiğimiz yıl birçok festivalden ödüllerle ayrılan Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği Sarmaşık filminin Gevende üyesi Ahmet Kenan Bilgiç tarafından hazırlanan müzikleri plak formatında satışa sunuldu.

200 kopya basılan albüm, 12 inçlik plak formatında Shalgam Records etiketiyle yayınlandı. Bilgiç’in filmdeki çeşitli sahnelerin atmosferlerine uygun olarak kurguladığı ses bütünleri, albümde “soundscapes” (ses manzaraları) olarak sunulmuş. Daha önce de çeşitli sinema ve televizyon yapımları için müzikler yapan Ahmet Kenan Bilgiç, Sarmaşık filmi için yaptığı kayıtları Moog’un Sub37 synthesizer’ını kullanarak yapmış. Gülşah Erol’un da çellosuyla eşlik ettiği kayıtların miksi de, 6 Ocak günü Demonation Festivali No:7’nin açılışını yapacak olan Tunç Çakır imzası taşıyor.

Ahmet Kenan Bilgiç, önümüzdeki sene Gevende’yle yeni bir albüm yayınlayacak olmasının yanı sıra yeni bir film müziği ve bir video oyunu müziği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Aşağıdaki bağlantıdan, Sarmaşık müzikleri arasında yer alan “Kaykılıp Yatarak Doğrulup Kalkarak” isimli parçayı dinleyebilirsiniz.

Albümün kapak tasarımını aşağıda görebilirsiniz.

sarmas%cc%a7ik-kapak