Shalgam Records’dan beşinci yaş kutlaması

Bağımsız lokal müzik sahnesinin çok yönlü plak şirketlerinden Shalgam Records, beşinci yaşını 5 Aralık’ta Salon sahnesinde kutluyor. “Shalgam Records Selects” serisinin de ilk buluşması olacak etkinlikte dört müzisyen / grup sahne alacak.

Kataloğunda Ayyuka’dan Gevende’ye Ponza’dan Reverie Falls On All’a birçok farklı estetikten sese yer veren Shalgam Records’ın yeni yaşını kutlayacak etkinlikte yalnızca plak şirketinin sanatçıları değil, Shalgam Records’ın sevip kendine yakın bulduğu başka isimler de çalacak.

5 Aralık’taki ilk Shalgam Records Selects gecesinin açılışını Türkiye’de yerleşik Kanadalı müzisyen TJ Porter yapacak. 2018’de Shalgam etiketiyle ambient ve krautrock ekseninde gezinen Odyssey albümünü yayınlayan TJ Porter, önümüzdeki yıl yayınlanacak yeni albümünden şarkılara da konserde yer verecek.

Gecenin ikinci performansı, Soul Path isimli konsept albümüyle yılın en güzel sürprizlerinden birine imza atan Can Tan’ın. Can Tan’ın hayalî arcade oyunları için yazdığı müzikleri bir araya getirem Soul Path, müzisyenin 12 yıl önce yayınladığı Game Airs (Oyun Havaları) albümünün devamı niteliğinde kurgulanmış ve çıkış noktası da 1987 yapımı The Ninja Warriors oyunu.

Shalgam Records kurucusu Ulaş Şalgam’ın uzun yıllardır birlikte çalıştığı Jakuzi, geceye özel akustik performansıyla Salon sahnesinde olacak. Bu sezon Salon’un açılışını görkemli bir performansla yapan Jakuzi, ilk olarak Red Bull Music Festival Istanbul Radio kapsamında sergilediği akustik setinde Kutay Soyocak ve Ahmetcan Gökçeer’le vokal ve gitar ikilisi olarak sahne alıyor.

Gecenin kapanışını da bu yılın en dikkat çekici albümlerinden biriyle hayatımıza giren Guguou yapacak. 2019 yazının başlarında yayınlanan eklektik ve akışkan Pas Matri albümü, deneysel pop alanında zihin açıcı parçalardan oluşuyor. Grup ilk konserini 16. İstanbul Bienali’nin açılışında vermişti.

Gecenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Nice yaşlara Shalgam Records!