Scavengers Reign nerede ve nasıl devam edecek?

Yazı: Melis Tire

Bant Mag. ekibinin 2023 favorilerinden biri olan ve 2023: En iyi 10 bilim kurgu / fantastik dizi listemize de adını yazdıran animasyon dizi Scavengers Reign hakkında yeni gelişmeler var. Hayli etkileyici ilk sezona ev sahipliği yapan HBO Max, seriyi rafa kaldırdığını duyurdu. Yine de Scavengers Reign anlatısının devam edeceğine dair ihtimaller mevcut.

25’er dakikalık 12 bölümden oluşan ilk sezon, 31 Mayıs itibarıyla ABD, Birleşik Krallık, İrlanda ve Yeni Zelanda’yla sınırlı olmak üzere Netflix kataloğuna eklenecek. Variety’nin haberine göre kulislerde Netflix’in ikinci sezon siparişi vermek için planlar yaptığına dair söylentiler var. Fakat nihai kararı için Scavenger Reign bölümlerinin platformdaki performansı belirleyici olacak.

Scavengers Reign, güzelliği ve tehlikesiyle büyüleyen bir gezegende mahsur kalmış bir uzay gemisi mürettebatının izini sürüyor. Joseph Bennett ve Charles Huettner imzalı dizi, ikilinin 2016 yapımı kısa filmi Scavengers’ın serbest bir uyarlaması, hatta geliştirilmiş bir sürümü. 

Dizi, Demeter adlı uzay gemileri arızalanınca, kaçış kapsüllerine atlayıp kendilerini en yakındaki gezegen Vesta’nın çeşitli köşelerine dağılmış olarak bulan bir grup insanla tanıştırıyor. Kaptan Sam ve mürettebatın deneyimli üyelerinden Ursula, geminin kargocusu Azi ve robot yardımcısı Levi, bir de felaketin müsebbibi olan Kamen’ın; birbirlerinin yaşadığından habersizce sürdürdükleri yolculukları etrafında gelişen üç aksta takip ediyoruz hikâyeyi. Kurtuluş için tek seçenek Demeter’ın enkazına ulaşmak olsa da öncelik, Vesta’nın gizemli doğasında hayatta kalmak.

Serinin yapım şirketi Green Street Pictures’dan yapılan açıklama da şu şekilde:

“Scavengers Reign’in Netflix’in inanılmaz animasyon kataloğuna ekleniyor olmasından dolayı çok heyecanlıyız. İlk sezonu izleyen herkese ve diziye daha geniş bir izleyici kitlesi tarafından keşfedilme fırsatı tanıyan Netflix’e son derece minnettarız.”

İlayda Güler’in ilk Scavengers Reign sezonuna dair yazdığı değerlendirmeyi buradan okuyabilirsiniz.