Seda Erciyes ve Karakter’in iki şarkılık 2000’ler nostaljisi

Demonation Festivali No:11’deki konuklarımızdan biri olan R&B / soul müzisyeni Seda Erciyes, MPC ustası ve prodüktör Karakter’le iki şarkı için güçlerini birleştirdi. “Sinyal” ve “Bi’ Işık”, 2000’ler pop ve jungle esintilerinden ilham alıyor.

Advertisement

İki müzisyenin de kataloglarında heyecan verici düetler ve başka sanatçılarla iş birliklerine sıklıkla rastlıyoruz. Seda Erciyes geçtiğimiz iki yılda Dolu Kadehi Ters Tut, Aisu, Mert Demir gibileriyle ortaklıklara imza atmıştı. Karakter prodüksiyonlarında mikrofona geçmiş isimlerin listesinde de Gülinler, Tuğçe Şenoğul, In Hoodies, Ezgi Alaş gibi farklı disiplinlerden vokalistler var.

Taptaze iki tekliden ilki “Sinyal”, oyunbaz bir beat ve akor yürüyüşü üzerine inşa edilmiş. “Bir orada, bir burada, aklımı karıştırdın” diye başlayan nakaratın, ilk dinleyişten sonra dilinize dolanacağına şüphe yok. “Bi’ Işık” ise dalga seslerinin de duyulduğu dingin açılışının ardından nostaljik hisler uyandıran bir jungle beat’iyle ayaklanıyor. Synth katmanlarıyla dans eden Seda Erciyes vokali, bu janra da çok yakışıyor.  

Parçaların sözleri Seda Erciyes tarafından yazılmış, prodüksiyon ise Karakter’e ait. Miks ve mastering işlemlerinde Harun İyicil’in parmağı var. Kapak görseli ise bir Wiseslang işi.

Seda Erciyes, 29 Haziran’da Hava Kararınca konserleri kapsamında Müze Gazhane’de bir konser verecek. Karakter ise 2 Temmuz’da 29. İstanbul Caz Festivali’nin Gece Gezmesi programında The Wall sahnesinde olacak.