SEGA oyunu “Shenmue”nin anime uyarlaması yolda

Adult Swim ve Chruncyroll, 1980’ler Japonya’sında başlayıp Asya kıtasına yayılan bir macera sunan Shenmue video oyunu serisinin anime uyarlaması için kolları sıvadı. 1999’da piyasaya sürülen ilk Shenmue oyunu, döneminin en yüksek bütçeli video oyunu olarak hatırlanıyor.


Virtua Fighter ve Hang-On gibi meşhur arcade oyunlarının yaratıcısı Yo Suzuki’nin tasarladığı ve SEGA tarafından yayımlanan Shenmue, bir dövüş sanatları ustası olan Ryo Hazuki’yi merkezine alıyor. Babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından farklı coğrafyalara yayılan bir soruşturmaya koyulan Hazuki’nin maceraları 2001’de Shenmue 2 ve 2019’da kitlesel fonlamaya hayata geçirilen Shenmue 3 ile devam etmişti. 

Yo Suzuki, anime serisinin 13 bölümden oluşacak ilk sezonunun da yapımcılarından biri. Video oyunlarındaki olay örgüsüne sadık kalınacağı belirtilen Shenmue serisi, bol miktarda aksiyon ve polisiye vaat ediyor. Anime uyarlamasının yönetmenliğini üstlenecek isim de fazlasıyla heyecan verici. Naruto’nun animasyon direktörü, One Punch Man’in ikinci sezon yönetmeni Sakurai Chikara, Shenmue’yi anime âlemine taşıyacak. 

ABD’de Adult Swim’de, dünyanın geri kalanında Chruncyroll’da yayımlanacak serinin posteri de paylaşıldı.