Sekiz bölümde “The Mandalorian”ın perde arkası

The House of Mouse, Star Wars serisinin büyük beğeni toplayan spin-off dizisi The Mandalorian’ın perde arkasını anlatacak sekiz bölümlük belgesel projesini, dünya çapında “Star Wars günü” olarak kutlanan 4 Mayıs’ta Disney Plus’ta yayımlamaya başlayacak. Tam adı Disney Gallery: The Mandalorian olan belgeselin her bölümünde farklı röportajlar, daha önce hiçbir yerde görülmemiş görüntüler ve serinin yapımcısı Jon Favreau’nun ev sahipliğindeki yuvarlak masa sohbetleri gösterilecek. 

Favreau’ya göre Disney Gallery: The Mandalorian, fanlara “içeriden” bir bakış atma fırsatı sunacak. İzleyiciler, The Mandalorian’ın nasıl oluştuğuna dair daha farklı perspektifler edinebilecek ve birinci sezon boyunca inanılmaz yeteneklerin bir araya gelişlerini anlama fırsatı bulacaklar. Yapımcı aynı zamanda çekimler boyunca önemli deneyimler kazandıklarını ve bunu seyirciyle paylaşmayı dört gözle beklediklerini söylüyor. Belgesel serinin teknik altyapısını anlamak isteyenler için de önemli bir fırsat sunuyor. Star Wars ile de bağlantılı olarak karakterlerin hangi teknolojilerle canlandırıldığı, hangi efektlerin kullanıldığı, yapım aşaması anlatılacak ve George Lucas’ın Star Wars mirasına derin dalışlar gerçekleştirilecek. 

Yayınlanan basın bülteninde Baby Yoda’dan bahsedilmese de “the child”, The Mandalorian’ın kesinlikle en sevilen canlısı. Bültende bahsi geçmeyen bir diğer isim de Werner Herzog. Dizinin kritik rollerinden birinde karşımıza çıkan Werner Herzog’un Baby Yoda’yla sohbet edişini görmek ilginç bir deneyim olabilirdi…

Disney Gallery: The Mandalorian ile ilk buluşma 4 Mayıs Pazartesi günü. Sonrasında yeni bölümleriyle her cuma Disney Plus’ta izlenebilecek. 

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...