Shea Couleé gizemli bir rolle yeni Marvel dizisinde

Ekran yolculuğuna düşük bütçeli bir Logo TV programı olarak başlayan RuPaul’s Drag Race; kazanmadık Emmy ödülü bırakmayan, özellikle LGBTİ+ topluluğunun başucu programları yer arasında yer alan, uluslararası çapta ses getirmiş kültürel bir fenomen artık. Kapsama alanını ne boyutta genişlettiğini, bünyesinden çıkardığı nice yıldız ismi, mezun kraliçelerin kariyerlerine yaptığı sihirli dokunuşları uzun uzun anlatmasak da olur. RuPaul’s Drag Race’in 9. sezon finalisti ve RuPaul’s Drag Race All Stars 5’in kazananı olan, geçtiğimiz günlerde sona eren “All Winners” sezonunda da izlediğimiz Shea Couleé de bu hanedandan çıkmış en büyük yıldızlardan biri şüphesiz.


Kısa süre önce “Your Name” isimli bir tekli yayımlayan Shea Couleé, yeni bir gelişmeyle gündemde: Bir ilki gerçekleştirerek, Marvel sinematik evrenine giriş yapan ilk Drag Race kraliçesi oldu. Deadline’ın haberine göre, hazırlıkları devam eden Disney+ dizisi Ironheart’ın kadrosuna, henüz detayları paylaşılmayan bir karakterle dâhil olmuş durumda. Konuya dair ilk yorumunu Instagram hesabından yapan Shea Couleé, “Bu projeden duyduğum derin heyecanı ifade edecek kelimeleri bulmaya çalışıyorum. Oyunculuk, drag’den çok önce ilk aşkımdı.” diyor ve baştan sona muhteşem bir seyir deneyiminin bizleri beklediğini ekliyor.

Ironheart, Dominique Thorne tarafından canlandırılan ve 11 Kasım’da vizyona girecek Wakanda Forever’da ilk kez karşımıza çıkacak olan Riri Williams karakterinin solo dizisi olacak. Karakter, “Iron Man’den bu yana en gelişmiş zırh takımının dahi mucidi” sözleriyle tanımlanıyor. Snowpiercer dizisinin senaristlerinden Chinaka Hodge’ın yaratıcı ekipte yer aldığı proje, Hamilton ve A Star Is Born’dan anımsanabilecek Anthony Ramos ile beklentileri karşılamayan Solo: A Star Wars Story‘nin başrolü Alden Ehrenreich’i de oyuncu kadrosunda barındırıyor.

Ironheart 2023 içinde Disney+ kataloğunda yerini alacak.