Showmax ve CANAL+’ın ilk orijinal Afrika yapımı dizisi

İzleyicilerden gelen yoğun talep karşılığını buldu; CANAL+ Afrika menşeli ilk orijinal dizi projesi olan Crime & Justice’i duyurdu. Olayların Nairobi merkezinde geçeceği Crime & Justice serisi, platformun Afrika’da geçen bir hikâyeye yaptığı ilk yatırım. Henüz yapım aşamasında olan serinin 2021 içerisinde yayımlanması planlanıyor.

Dizi, “Bir polisin Kenya’nın Nairobi kentinde geçen hikâyesi” olarak tanımlanıyor. Kadro da dikkat çekici. How to Find a Husband filmiyle tanınan Sarah Hassan ve Sense8 dizisinin Irungu’su Alfred Munyua başroldeki iki polis karakter Makena ve Silas’a hayat verecek. Üstü kapatılmaya çalışılan bir davayı çözmeye ve sır perdesini aralamaya çalışacaklar.

Sarah Hassan, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kariyerinde ilk kez bir dedektife hayat vereceğini ve çok heyecanlı olduğunu söyledi. 

Alfred Munyua ise, “Senaryoyu ilk okuduğumda Silas karakterinin sunumunu ve gerçekliğini çok sevdim. Abartılı değil, aksine oldukça gerçekçi bir karakter. Umarım onu hak ettiği biçimde canlandırmayı başarabilirim.” dedi.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Adam Neutzsky-Wulff’un (All The Little Things We Kill, and You Are Here) üstlendiği yapımda, Maqbul Mohammed (Varshita, Auntie Boss), Paul Ogola (Sense 8) ve Brian Ogola’yı (Lusala, Disconnect) da izleyeceğiz. 

Dizi CANAL+ üzerinden Fransa’da da gösterime girecek. Eş zamanlı olarak henüz Türkiye’ye servis vermeyen streaming platformu Showmax’te de yayımlanacak. 

Her ne kadar bu projeyi pozitif bir gelişme gibi değerlendirsek de 2021 yılında halen böyle bir ayrımın bulunması ve bu gelişmenin bir haber değeri taşıması başlı başına kocaman bir ayıp. Umarız özenli ve hak ettiği değeri görebilen bir proje olur. Tüm yapımcılar da dünyanın sadece belli bir kısmını anlatıp diğer kısmını yok sayan hikâyeler anlatmak yerine “çeşitliliği” ve temsiliyeti en önemli gündemleri yapmaları gerektiğini fark ederler.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki


Yükleniyor...