“Showtime” Lakers’ı konu eden beş bölümlük belgesel serisi için hazırlıklar başladı

NBA tarihinin en özel takımlarından birini konu eden yeni bir belgesel serisi geliyor. 1980’lerin “Showtime” ünvanıyla tanınan Los Angeles Lakers kadrosunu konu edecek beş bölümlük belgesel serisi Kristopher Belman yönetmenliğinde çekiliyor.

LeBron James’in lisede basketbol oynadığı yılları konu eden More Than A Game belgeseliyle tanınan Belman’ın bu kez Los Angeles Lakers’ın efsanevi dönemini mercek altına alacak belgesel serisinin prodüksiyonunu The Los Angeles Media Fund ve Haven Entertainment üstleniyor.

Şu anda Lakers’ın genel menajeri olan ve NBA tarihinin izlemesi en keyifli oyun kurucularının başında gelen Magic Johnson, hâlâ kırılamamış birçok rekoru elinde bulunduran Kareem Abdul-Jabbar ve kariyeri boyunca yedi kez All-Star seçilen James Worthy gibi saha içi kahramanların yanı sıra Pat Riley gibi efsanevi bir koç ve Hollywood’dan tanıdığımız onlarca taraftarın da parçası olduğu “Showtime” Lakers’ı konu edecek belgesel serisinin ne zaman izleyiciyle buluşacağı henüz açıklanmadı.