Showtime’ın “Halo” uyarlamasının çekimleri başlıyor

İlk olarak Xbox konsolunun ilk modeliyle aynı anda, 2001 yılının kasım ayında piyasaya çıkan ünlü video oyunu serisi Halo’nun sinematik uyarlaması için hazırlıklar hızlandı.


Halo’nun Showtime’da yayınlanacak dizi uyarlaması, serinin hayranlarının favorisi ve şimdiden ikonlaşmış baş karakter Master Chief’e odaklanacak. Gelen haberler, dizinin çekimlerinin haziran ayında başlayacağı yönünde. Askeri bir bilim kurgu oyunu olan Halo, Xbox konsolunun en popüler serisi olarak da biliniyor.

Halo’nun ünlü tutkunlarının listesi de epey kabarık. James Bond serisinin yıldızı Daniel Craig, eski sevgilisi Satsuki Mitchell’la olan ilişkisinin bu oyuna olan bağımlılığı sebebiyle epey zedelendiğini dile getirmişti. Snoop Dogg ve LL Cool J’in Funny or Die için amansız bir Halo kapışmasına girdiği bu videoyu da unutmayalım.

Showtime başkanı David Nevins, Halo’nun dizi uyarlaması konusunda epey hassas bir şekilde çalıştıklarını ve içlerine sinen bir senaryoya ulaşmalarının fazlasıyla uzun sürdüğünü vurguladı. “Farklı bir janr, uzayda geçen bir bilim kurgu, fantezi ürünü bir ortamda geçmiyor” diyen Nevins, nihai senaryoda Showtime’a yakışır bir karakter derinliğine ulaştıklarını ve dizinin “büyük” bir yapım olacağını sözlerine ekledi.

Dizinin yayın tarihiyse henüz netleşmedi.