Showtime’ın yeni mafya dizisi için rüya ortaklık

Sinemada mafya konsepti denince aklınıza ilk gelen yapım hangisi? The Godfather üçlemesi mi? Ya da De Palma’nın Scarface’i? Scorsese filmografisinden bir seçim belki de, muhtemelen Goodfellas.

Suç dünyasını ele alan televizyon işleriyle yetkinliğini ispatlayan Terrence Winter (The Sopranos, Boardwalk Empire) da bizim gibi düşünmüş olmalı ki; bu alt türe olan yetkinliğini Goodfellas, Casino gibi yapımlarda defalarca kanıtlamış İtalyan-Amerikan yazar Nicholas Pileggi’yi yeni projesinde yer alması için ikna etmeyi başarmış. Onlara eşlik eden isim ise, Hollywood’un prestijli yapımcılarından Brian Grazer. Bu konsept için daha heyecan verici bir iş birliği düşünülemezdi muhtemelen.

Showtime için hazırlanan ve henüz proje aşamasında olan bu mafya dizisi, organize suç dünyasının ayrıntılı bir kronolojisini (ve elbette ABD’deki yozlaşmanın da tarihini) ülkenin ilk mafya ailesinin perspektifinden betimleyecek. Şimdilik tek bildiğimiz bu. İsmi ve kadrosu belirsiz projeden gelecek diğer detaylar için, gözümüz yollarda.

Terrence Winter’ın bir yandan da yeni Batman filminden ilham alacak bir dizinin hazırlığında olduğunu hatırlatalım.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

Yükleniyor...