Şimdi algısı üzerine: “Evrenin Titreşen Işıkları”

SALT Beyoğlu’nun yeni sergisi , Evrenin Titreşen Işıkları , toplumsal cinsiyet kavramının,hayatın tanıdık rehavetlerinden biri de haline gelen teknolojinin, uyruk ve egemenlik olgularının, toplumsallaşmanın varoluşundan beri insanı takip eden ilişki biçimi olan akrabalığın yeniden tariflendiği zamanlar için bir gelecek tahayyül etmeyi amaçlıyor.

İsmini Liu Cixin’in Üç Cisim Problemi adlı bilimkurgu romanındaki bir bölümden alan Evrenin Titreşen Işıkları , şimdi algısı üzerine yoğunlaşarak kişiye ilişki içerisinde olduğu temel ilkeleri daha önce değerlendirmediği farklı bir perspektif üzerinden görmesi için bir fırsat sunuyor.
Sohbetler serisinin ikinci sergisi olan Evrenin Titreşen Işıkları’ nda, Anna Boghiguian, Rana Hamadeh, Navine G. Khan-Dossos ve Merve Ünsal’ın çıkış noktası olarak SALT Beyoğlu binasını alan işleri, şimdi üzerine düşünme alanları açıyor. Eindhoven’da bulunan Van Abbemuseum’un baş küratörü Annie Fletcher tarafından programlandırılan sergi, 12 Eylül-30 Aralık tarihlerinde SALT Beyoğlu’nda.

Detaylı bilgi için SALT Online’ı ziyaret edebilirsiniz.