Slipknot gitaristi Jim Root’tan solo proje sinyalleri

Grammy ödüllü metal grubu Slipknot’ın gitaristi Jim Root, corona virüsü karantinası boyunca gruptan ayrı kaldığı süreyi boş geçirmek yerine solo üretimlerle değerlendirmek niyetinde.

Yeni planlarını açıklayan gitarist, “Madem pandemi karantinası sürüyor, ben de kendimi bir şeyler yapmaya zorladım” diyerek planlarını paylaştı. Solo işlerinin Slipknot’a benzemeyeceğinin de sinyallerini verdi.

Root’a Slipknot ve Stone Sour vokalisti Corey Taylor’ın da bu sıralar solo projeler üzerine çalışıyor olması ilham vermiş. Bugüne kadar sadece Slipknot için bir şeyler yazan müzisyen, farklı kapsamda üretimler yapmanın çok kolay olmadığını belirtiyor: “Slipknot için bir şeyler yazarken her şey çok doğal bir şekilde kâğıda dökülüyor. Fakat, solo proje üzerine çok fazla kafa yorunca bazen tıkandığımı hissediyorum ve asla bir şeyler üretemeyecekmişim gibi geliyor.” 

Root’a göre bu planların nereye gideceği belirsiz. Şimdilik sadece deneme evresinde. Yine de bu fikirlerini dillendirmiş olması, yakın gelecekte kendisinden bir şeyler duyacağımıza işaret ediyor olabilir. 

Yazı: Can Özsoy