Smithsonian Institution ırkçılık hakkında konuşmaya çağırıyor: “Talking About Race”

Smithsonian Institution’a bağlı National Museum of African American History and Culture (Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Ulusal Müzesi) tarafından hayata geçirilen yeni çevrimiçi platform, ırkçılık üzerine açık ve tesirli bir iletişim ağı yaratmayı amaçlıyor. Talking About Race isimli mecrada makaleler, videolar ve kimi çalışma programlarıyla ırkçılığın önüne geçme yolunda kolektif çözümler bulmak amaçlanıyor.

Hazırlanan web sitesini ziyaret ettiğinizde ilk olarak kişinin kendi deneyimlerini düşünmesi talep ediliyor ve dönüşümün kişisel yansımalardan başlayacağının altı çiziliyor. Talking About Race platformunda müzenin eğitim ekibinin yanı sıra aktivistler, tarihçiler ve psikologlar tarafından hazırlanmış içerikler, katılımcıların kendilerini geliştirmek istedikleri alanlara göre kategorilenmiş şekilde paylaşıma açıldı. Düşünmeye, tartışmaya ve harekete geçmeye davet edenTalking About Race, ırkçılığın geçmişine dair de önemli bir bilgi arşivi sunuyor. 

National Museum of African American History and Culture’ın çevrimiçi Talking About Race platformuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...