Snowpiercer son durağa ulaştı

Bong Joon-ho’nun 2013 yapımı distopik filminden uyarlanan TNT dizisi Snowpiercer, 29 Mart Salı günü yayımlanan bölümüyle 3. sezon finalini yapmıştı. Kısa süre sonra kimi kadro değişiklikleri duyurulmuş ve 4. sezon çekimlerinin Kanada’da başladığı açıklanmıştı. Anlaşılan söz konusu sezonla Snowpiercer sona erecek.

Advertisement

Haberler ilk olarak kanalın, dizinin oyuncu kadrosuyla olan sözleşmelerinde önümüzdeki yıllara ilişkin konulan opsiyonu kullanmayacağı söylentileriyle gündeme gelmişti. Bu, oyuncuların başka projeler için görüşmelere başlayabileceği anlamına geliyor. TNT sözcülerinin Deadline’a yaptığı açıklamalarla, dedikodular da gerçeklik kazanmış oldu. 

Snowpiercer dizisinin başarılı serüveninin sona ereceğini doğrulayabiliriz” sözleriyle başlayan duyuruda serinin yazarları, oyuncuları ve set ekibine emekleri için teşekkür edilmiş. TNT yetkilileri Snowpiercer için “Post-apokaliptik janrına kayda değer etkileri oldu; dizi, hayranlarının kalbinde ve zihninde sonsuza dek yaşayacak” yorumunu yapmış.

snowpiercer
Final sezonunun yeni yüzleri

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Sean Bean ve Mickey Sumner gibi isimlerin oyuncu kadrosunda bulunduğu distopik dizinin, 4. sezonu için yapılan yeni transferler de geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Broadway prodüksiyonu Oslo’daki performansıyla 2017’de Tony Ödülü kazanan Michael Aronov ve Marvel sinematik evreninin Agent Phil Coulson’ı olarak tanınan Clark Gregg, trende göreceğimiz yeni yüzler. 

Buzlar altındaki bir gezegende yaşayan son insan grubu olduğuna inanılan ve daima hareket etmesi gereken bir trenin yolcularını konu eden diziye yeni karakter yazmak da çok kolay olmasa gerek. (3. sezonda tanıştığımız Asha karakterini hatırlayın) Bu anlamda Snowpiercer künyesine yapılan bir diğer transfer de önemli. 4. sezonla birlikte dizinin yürütücü yapımcı ve baş yazar koltuğuna Paul Zbyszewski oturacak. Daha önce çeşitli bölümlerini yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği diziler arasında Lost, Helstrom ve Agents of S.H.I.E.L.D. var. Zbyszewski ile Clark Gregg, Agents of S.H.I.E.L.D.’da da birlikte çalışmıştı.

Prodüksiyon takvimi, Snowpiercer final sezonunun çekimlerinin 5 Ağustos’a dek süreceğine işaret ediyor. Henüz bir yayın tarihi yok ama önceki iki sezonda olduğu gibi yeni yılın ilk haftalarında prömiyer yapması olası gözüküyor.