“Snowpiercer”ın TV uyarlaması erken prömiyer yapıyor

Birkaç defa ertelendikten sonra son olarak 31 Mayıs’ta yayına başlayacağı gündeme gelen, Bong Joon-ho filmografisinde kült mertebesine erişen 2013 yapımı bilim kurgu filmi Snowpiercer’ın TV uyarlamasına dair bir değişiklik daha yapıldı. TNT’de yayımlanacak dizinin, yeni fragmanıyla beraber prömiyerinin iki hafta geri çekilip 17 Mayıs’ta başlayacağı duyuruldu.

Başrollerini Jennifer Connelly ve Daveed Diggs’in paylaştığı uyarlamanın ilk üç bölümü James Hawes tarafından yönetildi.  Devam bölümlerinde yönetmen koltuğunda birçok farklı isim karşımıza çıkacak. Ayrıca Bong Joon-ho da uyarlamanın yapımcı kadrosunda yer alıyor. Ön gösterim sonrası Netflix’ten izlenebilecek Snowpiercer’ın ikinci sezon onayı aldığı da gelen haberler arasında.

Snowpiercer, dünyanın etrafında durmaksızın dönen bir trenin içinde kalan son insanların, dışarıdaki donmuş dünyanın aksine vagonlar ve lokomotif arasında verdiği hiyerarşik bir mücadeleyi konu ediyor. Filmde; harekete geçmesinin on yedinci yılında trenin kuyruğunda başlayan isyan dalgasının lokomotife ulaşmak için nasıl örgütlendiğini izliyoruz. Post-apokaliptik yaklaşımıyla da dikkat çeken hikâye distopik bir gelecek tasviri.

Bong Joon-ho’nun çok konuşulan son filmi Parasite’ın da yakında dizi uyarlamasının çekileceğini hatırlatalım.

Yazı: Selcan Kuhak