Soccer Mommy ve OPN’in büyülü ortaklığı

Sophie Allison’ın müzikal kimliği Soccer Mommy, heyecan verici bir iş birliği ile üçüncü uzunçaları için geri sayıma devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında “Shotgun” isimli tekli ile yeni albümün müjdesini veren Allison, janrlarla sınırlandırılmış alanlarda gezinmek yerine müzik deneyimini eşsiz kılabilecek yollarda yürümeye kararlı.

“Shotgun” surf-rock ruhunu barındıran bir aşk şarkısıydı. Soccer Mommy bu ilk tadımlığın kendini aşkın içinde kaybetmenin keyfi hakkında olduğunu, romantik ilişkilerdeki unutulmaz küçük anları yansıttığını söylüyor. Nitekim bir genç kızın yatak odasında geçen klibi de aşkın bu saf ve heyecanlı hâllerine ayna tutar nitelikte. 

Sometimes, Forever isimli yoladaki albümden paylaşılan ikinci parça “Unholy Affliction” ise albüme atılan ilk bakıştan çok daha deneysel ve sürprizli. Albüm için Daniel Lopatin, namıdiğer Oneohtrix Point Never ile çalışan Soccer Mommy, güçlü ve duygusal hikâye anlatıcılığını prodüktörün sonik evreni ile birleştirince ortaya oldukça lezzetli bir kokteyl çıkmış. 90’lar trip hop çağrışımları yapan parça, canlı davullar ve tedirgin edici seslerin sırtında müzisyenin karanlık tarafına doğru bir keşfe çıkarıyor. Hatta kendisini hiç bu denli zifiri karanlığa batırılmış bir atmosferde duymamıştık, çooook yakışmış!

Sometimes, Forever, 2020 çıkışlı Color Theory’yi takip ediyor. Albüm haziran ayında Loma Vista etiketiyle yayımlanacak. Soccer Mommy, geçtiğimiz yıl DC Comics tarafından yayımlanan Dark Nights: Death Metal çizgi roman serisi için “Kissing in the Rain” isimli soundtrack’i paylaşmıştı.

Yazı: Asena Büyük