Dua Lipa ve Megan Thee Stallion'dan iştah açan düet

Anaakım müziğin Grammy ödüllü iki ikonu Dua Lipa ve Megan Thee Stallion, 2022’deki ilk teklileri için güçlerini birleştirdi. Göz kamaştıran bir kliple paylaşılan “Sweetest Pie”, kadınları ve kadın olmanın onlar için ne ifade ettiğini kutlayan, lezzetli (!) bir şarkı.


Parça, Megan Thee Stallion’ın bu yıl yayımlanacak yeni albümünden de ilk iştah açıcı aynı zamanda. Kariyeri boyunca Siyah sanatçıların ve kadınların hip hop sahnesindeki görünürlüğünü artırmak yönünde adımlar atan Megan Thee Stallion, Dua Lipa eşlikli yeni parçası “Sweetest Pie” ile yine hedefine sektörden ve sektör dışından mizojinistleri almış. 

Yönetmen koltuğu Dave Meyers’ın

2021’de tam üç dalda Grammy kazanan müzisyen ve her yayınıyla rekorlar kıran bir diğer ödül koleksiyoneri Dua Lipa iş birliğinin klibinin konseptini de Megan Thee Stallion belirlemiş. Rejide ise Anderson .Paak, Billie Eilish, Coldplay, Ariana Grande ve Kendrick Lamar gibi popüler isimler için çektiği harika kliplerle tanınan yönetmen ve fotoğrafçı Dave Meyers var. Klibi hemen buradan izleyebilirsiniz.

Dua Lipa, geçtiğimiz şubat ayında At Your Service isimli bir podcast serisine başladı. Haftada bir yayımlanan her bölümde moda, yayıncılık, müzik, edebiyat gibi alanlardan farklı konuklarla röportajlar yapıyor. “Sweetest Pie” için de Megan Thee Stallion’ı ağırladığı özel bir At Your Service bölümü kaydedilmiş. Parçanın motivasyonları, yaratım süreci ve aktivizm pratiklerine dair sohbetleri, 11 Mart akşamı yayımlanacak. Gözünüz, kulağınız Dua Lipa: At Your Service kanalında olsun. Ayrıca Dua Lipa’nın uzun soluklu Future Nostalgia turnesinin yaklaşan takviminde üç konserde Megan Thee Stallion da sahnede olacak.

Dua Lipa için sırada beyazperde var

Matthew Vaughn’un bir Elly Conway romanından uyarladığı ajan anlatısı Argylle ile sinema dünyasına adım atıyor Dua Lipa. Filmde Henry Cavill, Ariana DeBose, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell gibi iddialı bir oyuncu kadrosu bir arada.  Çekimleri dünyanın dört bir yanına yayılan AppleTV+ projesi için Dua Lipa tarafından bir orijinal müzik de bestelendi. Paylaşılan ilk fotoğrafta Dua Lipa’nın canlandırdığı Lagrange ve Henry Cavill’in canlandırdığı Argylle karakterlerini birlikte görüyoruz.

dua lipa argylle