SónarLab Sahnesi’nde yer alacak ilk isimler: FJAAK, Octo Octa, DJ Stingray ve dahası

8-9 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de üçüncü kez gerçekleşecek Sónar İstanbul festivali bir kez daha müzik, yaratıcılık ve teknoloji ekseninde dolaşacak. Festival kapsamında Red Bull Music kürasyonuyla hazırlanacak SónarLab Sahnesi’nin programı, elektronik müziğin dünyanın farklı yerlerindeki yansımalarından dikkat çekici örneklerini bir araya getiriyor.

Barcelona’da başlayan ve zamanla farklı şehirlere, ülkelere ve kıtalara yayılan prestijli müzik festivali Sónar’ın üçüncü İstanbul çıkarmasında Red Bull Music’in SónarLab Sahnesi’nde karşımıza çıkaracağı isimlerin bir kısmı açıklandı. Berlin’in uçsuz bucaksız elektronik müzik sahnesine son yıllarda sağlam bir iz bırakmayı bırakan üçlü FJAAK, tekno başkentlerinden Detroit’in köklü oluşumlarından The Urban Tribe’ın kurucusu DJ Stingray, türler arasındaki organik geçişleriyle hazırladığı benzersiz setleriyle uzun soluklu dans maratonlarının kahramanı olan DJ Seinfeld, house müziğin zihin açıcı örneklerine imza atan Octo Octa, sofistike prodüksiyon hünerleriyle Afrika menşeli Gqom müziğini house’la harmanlayan DJ Lag, acid diskonun Avustralyalı neferi HAAi ve Brooklyn yeraltı sahnesinin yıldız ismi Volvox, bu seneki SónarLab programından açıklanan ilk isimler.

Heyecanla beklediğimiz ve programında Deena Abdelwahed, The Field, Ben Frost, Bicep gibi isimleri bulunduran festivale dair detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.