Sony’den ilginç hamle: “Kraven the Hunter” filminde Spider-Man de olacak

Stan Lee ve Steve Ditko ikilisinin yarattığı bir Marvel kötüsü olan Kraven The Hunter’ın solo filmi için çalışmalara başlayan Sony’den ilginç haberler geldi. Söz konusu filmde Spider-Man karakteri de karşımıza çıkacak.

Filmin senaristi Richard Wenk, Discussing Film ’e verdiği röportajda yoldaki filmde Spidey’nin Kraven The Hunter’ın başına bela olacağını açıkladı. Sony’nin bir diğer Spider-Man spin-off’u Venom ’da beklenenin aksine görünmeyen örümceğin, asıl adı Sergei Kravinoff olan Kraven The Hunter’la karşı karşıya geleceği haberinden çıkaracağımız mesaj, bu evreni genişletmeyi planlayan Sony’nin beklentilere karşı koyamadığı yönünde olabilir. Kraven the Hunter, Spider-Man çizgi romanlarında örümceği alt etmeyi başarmış az sayıdaki kötü karakterden biri olsa da ikilinin ilk filmden karşılaşması kafaları karıştırıyor. Henüz senaryonun başlarında olduğunu belirten Wenk’in bu açıklamayı şimdiden yapması da filmle ilgili heyecan yaratmak için doğru bir hamle tabii ki de.

Marvel çizgi romanlarına baktığımızda, Sergei Kravinoff’un orijin hikâyesinde Spider-Man’e çok fazla rastlamadığımız da konuyu ilginç kılan bir başka detay. Venom ’un bir karakter orijin filmi olduğunu düşündüğümüzde, Sony’nin Kraven the Hunter için farklı planları olması ihtimali de kuvvetleniyor. Daha önce çizgi romanlarda anlatılan olaylara ne denli sadık kalınacağı bu haberle birlikte büyük bir soru işaretine dönüşse de Richard Wenk, karakterin bilinen hikâyesiyle uyumlu bir senaryo üzerine çalıştığını vurguluyor.

Henüz vizyon tarihi açıklanmayan filmin yönetmen koltuğu için adayların önümüzdeki günlerde gündeme gelmesi olası. Kraven the Hunter filmiyle Sony’nin Spider-Man seçiminin kim olacağı da şimdiden merak konusu. Bant Mag. No:64’te yer alan Spider-Man sözlüğümüze de henüz göz gezdirmemiş olanları buraya alalım.