Soru cevaplarla Demonation Festivali No:5: DJ No Frost

1890’ın katkılarıyla bu sene Babylon’da beşincisini düzenliyor olduğumuz Demonation Festivali’nde sahne alacak isimlerden DJ No Frost, festival öncesinde sorularımızı yanıtladı!


2001 yılında plak toplayarak DJ’liğe adım atan İzmir’li DJ No Frost, turntablism akımının Türkiye’deki az sayıdaki temsilcisinden biri. Funk, hip-hop ve R&B gibi türlerden şarkılar duyabileceğiniz DJ No Frost’un setinde dans etmemek tek kelimeyle imkânsız!

Bize biraz plak arşivinden bahsedebilir misin? Kaç plak var? Ne kadardır topluyorsun?
2001 yılından beri plak topluyorum, plak arşivimin çoğunluk kısmını da funk, soul, R&B plakları oluşturuyor. En son saydığımda (iki-üç sene geçmiştir heralde) 450-500 gibi bir rakamdı ve sadece 12-inç ebadında plaklar vardı arşivde.

Peki arşivindeki en en en garip albüm hangisi?
Aslında en garip plak diye bu soruyu değiştirsek, “Bir Ölü Sesleniyor I” / “Bir Ölü Sesleniyor II” kırkbeşliği diyebilirim. Türkiye’de basılmış ilk korku plağı oldukça nadir çıkan bir kırkbeşliklik ve içerik de plağın isminden anlaşılacağı üzere gerçekten garip .

Turntablism akımının Türkiye’deki az sayıdaki temsilcilerinden birisin. Bu alana olan ilgin nasıl başladı?
Rage Against The Machine – “Renegades Of Funk” parçasının video klibi ve o klipteki Grandmaster Flash’ın oldugu sahne bu işlere atılmama sebebiyet verdi diyebilirim.

Türkiye’deki bağımsız sahneden favorilerin kimler?
Grup Ses Beats,  Da Poet, Alpman, Sami Baha, Baker Aron, Kerem Akdağ.