“Space Jam 2” kadrosuna katılan son isim Don Cheadle oldu

Ocean’s Eleven, Crash ve Hotel Rwanda gibi filmlerinin yanı sıra Marvel sinematik evreninde de War Machine karakterini canlandıran Don Cheadle, 2021’de vizyona girmesi planlanan Space Jam 2 filmine katıldı.

Looney Tunes karakterleri ve NBA efsanesi Michael Jordan’ı dünyayı kurtarmak üzere çıktığı bir basketbol maçında izlediğimiz 1996 yapımı Space Jam’in devam filminin başrolünde Los Angeles Lakers’ın yıldızı LeBron James var. Terence Nance’in yöneteceği filmde Anthony Davis, Klay Thompson, Damian Lillard gibi NBA oyuncularıyla birlikte bir dönem Türkiye’de de forma giyen, kadın basketbolunun yaşayan efsanesi Diana Taurasi de kamera karşısına geçecek.

The Walking Dead ve Star Trek: Discovery gibi dizilerdeki performansıyla tanıdığımız Sonequa Martin-Green de filmin oyuncu kadrosunda yer alan bir başka isim. Martin-Green, filmde LeBron James’in eşini canlandıracak. Don Cheadle’ı hangi rolde izleyeceğimiz ise henüz bilinmiyor. Cheadle’ın başrolünde oynadığı bir başka basketbol filmi de ilk Space Jam filmiyle aynı yıl yayınlanmıştı. Bir televizyon yapımı olan biyografik film Rebound’da Amerika’nın sokak basketbolu kültürünün en büyük kahramanlarından biri olan Earl ‘The Goat’ Manigault’u Cheadle oynamıştı. Cheadle’ın basketbol yeteneklerini, 25 yıl sonra Looney Tunes karakterleri ve kendinden epey genç NBA oyuncularıyla birlikte göreceğiz anlaşılan.

Bu yaz takıma Anthony Davis’i katan Los Angeles Lakers, James’in transferini istediği Kawhi Leonard’ı şehrin diğer takımı Clippers’a kaptırmıştı. Filmin yapım şirketi Warner Bros., LeBron’un istediği oyuncular konusunda daha sağlam adımlar atıyor gibi!

Yükleniyor...