Sparks ağız sulandıran projelerle geri döndü

Her ne kadar üzücü haberlerle başlamış olsa da 2020, Sparks hayranlarının yılı olacak gibi duruyor. Rock & roll ve pop tutkunu Ron ve Russel Mael kardeşlerin 1969’da Halfnelson adıyla başladıkları yarım asırlık yolculuk, A Steady Drip, Drip, Drip isimli yeni albümleri ve Avrupa turnesiyle kaldığı yerden devam ediyor!

2017’de çıkan Hippopotamus albümlerinin ardından geçtiğimiz sene Past Tense: The Best of Sparks ve 30 ekstra kayıtla yeniden yayınlanan Gratuitous Sax and Senseless Violins’le ufuktaki daha büyük projelere işaret eden Sparks, 15 Mayıs’ta BMG Records’tan çıkacak A Steady Drip, Drip, Drip isimli 25. stüdyo albümüyle geri dönüyor. Ekim ayı için turne tarihlerini açıklayan ikili, 2020’de bizi bekleyen tüm çılgın gelişmeleri kendilerine has tarzlarıyla çektikleri şu videoyla duyurdu:

Mael kardeşlerin Holy Motors filminde de birlikte çalıştığı Leos Carax yönetmenliğinde, Adam Driver ve Marion Cotillard’ı başrole taşıyan Annette isimli müzikal filmi de bu sene görücüye çıkacak. Leos Carax’ı 7 yıldır başka bir projeye bakmak istemeyecek kadar heyecanlandıran film, 60 günde çekildi. Bir de tüm bunlar yetmezmiş gibi, Queen’den Paul McCartney’e birçok isme ilham kaynağı olan grup, Edgar Wright yönetmenliğinde kendi belgesellerine kavuşuyor. Geçtiğimiz sene hayranlarına bazı kayıp TV kayıtları için açık çağrı yapan grubun, henüz ismi belli olmayan belgeseli hâlâ çekim aşamasında.

Yazı: İlayda Tenim