“Spider-Man: Into The Spider-Verse” spin-off’ları yolda

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen 91. Oscar Ödül Töreni’nde En İyi Animasyon Film dalında ödüle layık görülen ve gecenin tartışılmaya gerek olmayan nadir zaferlerinden birine imza atan Spider-Man: Into The Spider-Verse’ün spin-off filmleri yolda.

Daha önce açıklanan tamamı kadın kahramanlardan oluşan bir Spider-Verse filmi ve orijinal yapımın devamının yanı sıra filmde gördüğümüz birçok farklı evrenden örümcek kahramanların kendi uzun metrajları planlanıyor. Oscar dışında BAFTA, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi gibi prestijli platformlardan da ödülle ayrılan Into The Spider-Verse, gişe hasılatıyla yakaladığı başarının yanı sıra uzun yıllar sonra çizgi roman sayfalarının hissini eksiksiz şekilde beyazperdeye taşımasıyla benzer yapımlardan net bir şekilde ayrılıyor.

Filmin senaristi ve yapımcısı Phil Lord, bir röportajında ilk filmle yapmak istediklerinin yakında geleceklere dair ipuçları vermek olduğuna işaret ediyor ve ekliyor: “Filmde gördüğünüz her karakter için bir şeyler hayal edebilirsiniz. İnsanların Spider-Noir veya çılgın bir Spider-Ham filmi beklentilerine girmesi tam olarak duymak istediğimiz şeylerden.”

Gerçekten bir Spider-Noir filmi çok iyi olmaz mıydı?