“SpongeBob SqaurePants”in tepki çeken spin-off’unun yayın tarihi açıklandı

Nickelodeon, 2019’un yaz aylarında SpongeBob SqaurePants’in ilk spin-off serisi Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years için onay vermişti. Bir yandan merakla beklenirken bir yandan tartışmaların odağı olan serinin, temmuzda ekranlarda olacağı duyuruldu.

CGI animasyonla hazırlanan Kamp Koral: SpongeBob’s Under YearsSpongeBob evreninin sevilen karakterlerinin yanında 10 yaşındaki SpongeBob’a odaklanıyor. 13 bölümlük seri, Tom Kenny de dahil olmak üzere SpongeBob’ın orijinal seslendirme kadrosuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yayın tarihi yaklaşırken seriyi iptal etmek için sekiz ay önce başlatılan imza kampanyasının gidişatı da merak konusu. Kampanya, Kasım 2018’de hayatını kaybeden, SpongeBob SquarePants’in yaratıcısı Stephen Hillenburg’un, herhangi bir spin-off istemediğini söylemesine rağmen Nickelodeon tarafından duyurulan seriye tepki olarak başlatılmıştı. Serinin, Hillenburg’un mirasına saygısızlık olduğunu ve hatta bunu yapmak için Hillenburg’un ölümünü beklediklerini söyleyen kampanya, şu ana kadar 75 binin üzerinde imzacıya ulaştı.

SpongeBob’ın yıllardır yazarlığını, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen Paul Tibbit de Twitter üzerinden spin-off’a tepki gösterdi: “Bu dizi için çalışan meslektaşlarıma saygısızlık etmek istemiyorum. Onlar iyi insanlar ve yetenekli sanatçılar. Ama burada biraz açgözlü, tembel bir yönetim var ve onlar Steve’in bundan nefret edeceğini gayet iyi biliyorlar. Ayıp onlara.”

Nickelodeon, tepkilere rağmen Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years’ın tarihini bildirdi. Ancak, kampanyanın nasıl sonuçlanacağını, serinin yayınlanmasına engel olup olmayacağını  öğrenmek için beklemek gerekecek.

Ayrıca Nickelodeon bir yandan, yanlışlıkla uzaya fırlatılarak maceraya atılan bir grup çocuğu takip ettiği ve Imagine Kids+Family ortaklığıyla hazırladığı ilk serisi The Astronauts, Tyler Perry’nin ürettiği Tyler Perry’s Young Dylan serisi, Emmy ödüllü The Loud House serisinin popüler animasyon karakterlerinin canlanacağı The Loud House: A Very Loud Christmas! TV filmi, yepyeni animasyon serisi Big Nate, sevilen çocuk dizisi Henry Danger‘ın spin-off’u Danger Force ile yakında ekranları yenilemeye hazırlanıyor.

Yazı: Mine Metin

Yükleniyor...