SPOT: Bu hafta gözümüze takılanlar

Son zamanlarda gözümüze takılan çeşitli “yeni” ürün ve seriler.

Xbox One Phantom Black Controller
Video oyun dünyasında da stil önemlidir!

spot_xbox2

Nedir?
Microsoft video oyunu tutkunlarına yeni bir nostalji vaat ediyor. 90’lardaki simsiyah oyun kollarına bir tür saygı duruşu olan Xbox One Phantom Black Controller geçtiğimiz hafta satışa sunuldu. Yarısaydam deseni ve kolun alt bölgelerine doğru kendini belli eden altın rengiyle etkileyici bir görünüme sahip olan bu özel tasarım, avucunuza yerleşen kavrama bölgelerinde de dokulu yapısıyla elinizde diğer modellere göre nazaran daha konforlu bir deneyimi de beraberinde getiriyor. Ayrıca Windows10 PC’lerdeki oyunlarda da kullanabileceğiniz Bluetooth teknolojisiyle birlikte.

Nereden bulunur?
Amazon!

spot_xbox1

Tristessa
Jack Kerouac’ın en duygusal kitaplarından Tristessa, ilk kez Türkçe olarak yayımlandı.

spot_tristessa1

Nedir?
İlk olarak 1960 yılında yayımlanan roman, okuyucuyu 1950’lerde Meksika’ya davet ediyor. Yazarın mana arayışı, bu romanında aşkla yollarını kesiştiriyor ve Tristessa isimli genç bir kadında vücut buluyor. Roman; yaşama, ölüme, Meksika’nın efsunlu göklerine ve bu gezegende küçük-büyük dertleri ve sevinçleriyle arayışlarını sürdüren herkes için söylenmiş bir aşk şarkısı olarak tanımlanıyor. Kitabın ilk Türkçe baskısı, Nazlım Dumlu imzalı kapak tasarımı ve Begüm Gür Erdost imzalı çevirisiyle Siren Yayınları tarafından satışa sunuldu.

Nereden bulunur?
Buradan Idefix’e bağlanıyoruz.

Marvel Iron-Man kahve makinesi
Kahveniz Tony Stark’tan onaylı mı olsun?

spot_ironman1

Nedir?
Robert Downey Jr., geçtiğimiz günlerde Facebook hesabından paylaştığı bir fotoğrafla mutfağındaki yepyeni kahve makinesini tanıtıyordu. Iron-Man’in maskesi etrafında tasarlanmış bir kahve makinesi! Sosyal medyada büyük yankı uyandıran model, artık satışa sunuldu. Kahve kapsülleri ya da çekilmiş kahve kullanabileceğiniz model, mutfakta da süper kahramanlardan yardım isteyen çizgi roman tutkunları için birebir!

Nereden bulunur?
Yolumuz bir kez daha Amazon’a düşüyor.

spot_ironman2