SPOT: Bu hafta gözümüze takılanlar

Geride bıraktığımız hafta boyunca gözümüze takılan çeşitli “yeni” ürün ve seriler.

Smartibot
Huzurlarınızda dünyanın ilk yapay zeka etkinleştirilebilen karton robotu.

SPOT_smartibot

Nedir?
Kendi robotunuzu yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı (?!). Bu iddialı girişi destekleyen bir ürünle karşınızdayız. Akıllı telefonunuzla birlikte bir robota dönüşebilen ve bir yapay zeka uygulaması olan YOLO ile kullanılan Smartibot, içinizdeki tasarımcıyı ortaya çıkarmaya davet ediyor. Patatesten hamura, aklınıza gelen herhangi bir objeyle birlikte istediğiniz şekle sokabileceğiiz Smartibot, yaptığınız tasarıma göre istediğiniz özellikleri ve görevleri tanımlayabileceğiniz bir formata sahip. Lafı fazla uzatmadan sizi Smartibot için hazırlanan Kickstarter sayfasıyla başbaşa bırakalım.

Nereden bulunur?
Kickstarter kampanyasına destek olarak Smartibot’un yaygın bir şekilde bulunmasına yardımcı olabilirsiniz.

SPOT_smartibot1 SPOT_smartibot2

FP x RS x 10
Fred Perry ve Raf Simons iş birliğinin 10. yılı, arşivden çıkarılmış özel ürünlerle kutlanıyor.

PowerPoint Sunusu

Nedir?
Son zamanlarda Instagram hesabı üzerinden görsel bir araştırma projesine başlayan Fred Perry, dünyanın çeşitli köşelerinden alt-kültürleri ziyaret ediyor. Bir yandan da Raf Simons’la olan iş birliğinin 10. yılını kutlayan Fred Perry, bu iş birliğiyle ortaya çıkmış 100 parçayı arşivinden çıkarıp genç nesillerle buluşturma kararı aldı.

Nereden bulunur?
Ürünlerin her biri her hafta farklı şehirlerdeki dükkanlara bırakılıyor. Bunları Fred Perry’nin Instagram hesabından takip edebilir ya da buraya tıklayarak FP x RS x 10 için hazırlanmış web sitesine bakabilirsiniz. An itibariyle Atina, Belgrad, Seul ve Dubai listeye eklenmiş durumda.

SPOT_frxrsx10 SPOT_frxrsx10_2

Neca Toys – The Golden Girls
Neca Toys’un klasik dizi The Golden Girls’ün ana karakterlerinin gerçekçi figürlerini yaptığı serisini San Diego Comic Con’da tanıttı.

SPOT_golden2

Nedir?
1985-1992 yılları arasında yayınlanan komedi dizisi The Golden Girls’ün baş karakterleri Dorothy, Rose, Blanche ve Sofia en güzel kıyafetlerini giydi ve evinize geliyor. Neca Toys’un sekiz inçlik yeni serisi, klasik dizinin baş karakterlerinin şimdiye kadarki en gerçekçi figürlerini satışa sunacak.

Nereden bulunur?
Şu an için ne yazık ki hiçbir yerden. Neca Toys, söz konusu figürlerin satışı için 2019’u işaret ediyor.

SPOT_golden1