SPOT: Depeche Mode saatleri, ters yüz edilebilen kadeh, yeni nesil meditasyon

Hazırlayan: Zeynep Ayta

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

Depeche Mode ile zifiri zamanlar

Geçtiğimiz yıl altı senelik sessizliğini bozan Depeche Mode’un 2022’de kaybettiğimiz üyesi Andy Fletcher’a bir veda mektubu ve ölümle bir hesaplaşma olarak kaydettiği Memento Mori albümündeki his şimdi bilekleri sarabilecek bir formda. Tam kalbindeki kum saatine gömülü kurukafa ikonuyla, hareket ettikçe zamanı akıtan seramik parçalarıyla tamamen siyahın tonlarına bürünmüş saat, Depeche Mode ve Hublot partnerliğinin bir ürünü. İkili 2010’dan bu yana temiz su erişimi ve çocuk hastalıkları için çeşitli yardım kampanyalarında da bir araya geldiğini hatırlatalım. Spirit of Big Bang Depeche Mode saatini incelemeye buradan devam edebilirsiniz.

TRAGA’dan iki işlevli, ekolojik kadeh

Klasik bir martini kadehi her ne kadar karizmatik olsa da bazen fazla ciddi geliyor mu? Martini shot arası geçişlerde bulaşık çıkarmayacak bir alternatif sunan, TRAGA markasının ilk ürünü The Martini Shot Glass ile tanışın. Dümeninde Milano merkezli tasarımcı Daniel Nikolovski’nin olduğu marka ismini, bir toplaşmanın ardından masada kalan bardak izlerinden almış. Gündelik objeler hakkında yeniden düşünme pratiği geliştirmesinin yanı sıra geri dönüştürülebilir materyallerle imal edilen TRAGA ürünleri, özellikle birden fazla amaç için tasarlanmakta. Renkleri bir harika. Detayları ise tam burada

Uyumanıza yardım edebilecek bir meditasyon uygulaması

Şöyle iyi bir müzik, güzel bir tablo, rahatlatıcı bir hikâye aynı yerde, aynı anda… Nasıl giderdi? Zihnimiz yorgun, bedenimiz gergin, kafamız karışık olunca hep o malum uygulamalarda sonsuzluğa doğru kaydırma yapmaktan usanmadık mı? Cevap evetse, meditasyonlarınıza eşlik edecek özgün deneyimler yaratma amacıyla yola çıkan Taom, kargaşadan biraz uzaklaşıp derin nefesler alabilmenizi sağlamak niyetinde. Sanat tarihinden hikâyeler ve dingin müziklerle tasarlanmış bu yönlendirmeli meditasyonlara, bir sonraki uykusuz gecenizde bir şans vermek isterseniz, dahasını buradan inceleyebilirsiniz.