SPOT: Gözümüze takılanlar

Son zamanlarda radarımıza giren çeşitli “yeni” ürün ve projeler.

“The Coen Brothers: This Book Really Ties the Films Together”

Modern sinemanın muhteşem ikilisi Coen Kardeşler mercek altında.

2

Nedir?
Little White Lies, Cinema Scope ve The Globe and Mail gibi dergilerde yazdığı film kritiklerinden tanıdığımız Adam Nayman, Little White Lies tarafından yayımlanan yeni kitabıyla modern sinemanın en çok konuşulan ikilisi Coen Kardeşleri inceledi. Fargo, No Contry for Old Men, The Big Lebowski, Raising Arizona gibi filmlerden adlarından söz ettiren ikilinin filmografisini kendi perspektifi üzerinden analiz eden yazarın okuyucuya vadettiği, bu kompleks sinematik evreninin keyifli bir keşfi.

Nereden Bulunur?
Artan fiyata göre sıralamak gerekirse,Hive,Amazon,Waterstones.

AlterEgo

Düşünce gücüyle teknolojiye hükmetmek artık mümkün!

3

Nedir?
MIT’de araştırma görevlisi olarak çalışan 24 yaşındaki Arnav Kapur, teknolojide gelinen noktayı Everest’in de üstüne çıkarıyor. İki yıldır üzerinde çalıştığı AlterEgo ile ekranlar ve kulaklıklarla olan iletişimi tamamen ortadan kaldırarak teknolojiye doğrudan beyin gücüyle hükmetmeyi sağlıyor. Cihazlara sesli komut vermeyi mümkün kılan Siri ve Alexa gibi programların mahremiyeti korumadığını vurgulayan Kapur, giyilebilir teknoloji AlterEgo ile yön bulma, market alışverişi hesaplama, saat sorma gibi günlük rutinde ihtiyaç duyulan ve çoğunlukla akıllı telefon kullanılarak çözüm bulunan sıradan eylemleri sadece düşünerek kolaylıkla gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Nereden Bulunur?
AlterEgo, henüz bir araştırma projesi.

Reebok Cotton+Corn

Doğada yetişen malzemelerden yapılma spor ayakkabı.

4

Nedir?
Spor ayakkabı imalatında bir devrim. Reebok, atletik ayakkabı yapımında sıkça kullanılan petrol ve sentetik kauçuk gibi malzemeleri bir kenara bırakarak doğada bulunan malzemelerden imal ettiği alternatif bir ayakkabı piyasaya sürdü. Tabanı endüstriyel üretim sonucunda elde edilmiş mısırlardan meydana gelen ayakkabının kumaşı ise %100 pamuk.

Nereden Bulunur?
Stoklar tükenmiş ama detaylarburada.

Hazırlayan: Gizem Kayar

Yükleniyor...