Squid Game yaratıcısından Umberto Eco uyarlaması

Netflix kataloğunun en çok izlenen yapımlarından biri olan ve ödül sezonunda da adından sıkça söz ettiren Squid Game dizisinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, bir uzun metraj için çalışmalara başladığını duyurdu. Üstelik bir Umberto Eco romanından ilhamla yaratılmış.

Killing Old People Club adını taşıyacak filminin Squid Game ile kıyaslandığında daha fazla şiddet içereceğini söylemiş Hwang Dong-hyuk. MipTV’ye verdiği röportajda ilk ipuçlarını paylaştığı film için romandan yola çıkan 35 sayfalık bir taslak senaryo yazdığını söyleyen Koreli sinemacının son uzun metrajı Namhansanseong / The Fortress da bir roman uyarlamasıydı. 

Film için bir prodüksiyon takvimi belirlenmiş değil. Tahminler Squid Game‘in ikinci sezonu için çekimlerin tamamlanmasının ardından sete girileceği yönünde. Dong-hyuk, röportajında Killing Old People Club filminin pek çok tartışmaya yol açacağını tahmin ettiğini; hatta filmi izleyecek kimi yaşlı insanlardan saklanması gerekebileceğini söylemiş. 

Squid Game rüzgârı devam edecek

Dünya genelinde milyonlarca seyirciye ulaşarak Netflix tarihinin en popüler içeriği ünvanını kazanan Squid Game aylardır konuşulmaya, tartışılmaya, sosyal medyaya ve arkadaş muhabbetlerine konu olmaya devam ediyor. Güney Kore topraklarından çıksa da özellikle okyanusun öteki tarafında büyük alkış toplayan dizi; Amerikan Film Enstitüsü, Altın Küre, Gotham, Bağımsız Ruh, Eleştirmenlerin Seçimi gibi farklı ödül gruplarının radarına girmeyi başarmıştı. Yayımlandıktan kısa süre sonra 90 ülkede en çok izlenen yapım oldu, dünya genelinde 142 milyon haneye sızdı Squid Game.

Şaşırtıcı olmayacak şekilde bu manzara Netflix’i harekete geçirdi ve hummalı çalışmalar başladı. 2. sezon yolda olduğu biliniyor, hatta Hwang Dong-hyuk 3. sezon için de görüşmelerin başladığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.