St. Vincent, ana karakteri kadın olan bir "The Picture Of Dorian Gray" filmi çekiyor

Geçtiğimiz yıl dört kadın yönetmenin çektiği dört korku filminin yer aldığı XX serisiyle sinema dünyasına giriş yapan St. Vincent, ya da gerçek adıyla Annie Clark, şimdi de Oscar Wilde romanı The Picture Of Dorian Gray‘i sinemaya uyarlıyor.

Romanın zevk ve güzellik düşkünü ana karakterini kadın olarak kurgulayan St. Vincent, senarist olarak da David Birke ile birlikte çalışıyor. Gerilim dolu Paul Verhoeven filmi Elle‘in de senaristi olan David Birke, bugüne dek defalarca uyarlanmış olan The Picture Of Dorian Gray‘e St. Vincent eşliğinde yeni bir bakış getirmeye çalışacak.

Son albümünü 2014 yılında yayınlayan ve ardından farklı projelere yoğunlaşan St. Vincent, iki yıllık aranın ardından geçtiğimiz aylarda yeni bir şarkı paylaşmıştı. Ayrıca bu yıl Record Store Day’in temsilciliğini de üstlenen Amerikalı müzisyen, henüz yeni olduğu sinema dünyasında daha sık karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Henüz söz konusu uyarlamanın oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı ve ne zaman çekileceğine dair detaylar paylaşılmış değil. Filmin yapımını Lionsgate üstlenecek.