Tamam, sonsuza kadar senin olabiliriz St. Vincent

Yazı: Melis Tire - Fotoğraf: Alex Da Corte

St. Vincent, yedinci stüdyo albümü olacak All Born Screaming için ısınma turlarını sürdürüyor. Total Pleasure Records / Virgin Music Group etiketiyle yayımlanacak albümden ikinci tekli dinlemeye açıldı.

“Flea” adını taşıyan parça ile tutkuyla kavrulan bir aşka ses veriyor St. Vincent. Nakaratında elmaslara bandıracağını söylediği sevdiğine, “Sonsuza kadar benim olacaksın” diye haykırıyor. Kayıtlarda davulda Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana), bas gitarda Justin Meldal-Johnsen (Nine Inch Nails, Beck) eşlik etmiş; bu ikili dışında duyduğunuz tüm sesler bizzat St. Vincent tarafından üretilmiş. İçine birden fazla patlama ânı sığdırılmış bir kurguya sahip “Flea”, müzisyenin ilk dönem albümlerindeki çiğ sound’u akıllara getiriyor ve ne denli çılgın bir gitarist olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Yeni albüm için heyecanı artırdığı aşikâr.

29 Nisan’da yayımlanacak All Born Screaming, retro tınıların hâkim olduğu tematik albüm Daddy’s Home’dan sonraki üç yıllık arayı kapatacak. St. Vincent için prodüktörlüğünü tek başına üstlenmiş olması açısından da bir ilk anlamına geliyor. Kayıtlarda kendisine eşlik eden müzisyenlerin listesi de epey iddialı. Dave Grohl ve Justin Meldal-Johnsen dışında Rachel Eckroth, Josh Freese, Mark Guiliana, Cate Le Bon, Stella Mogzawa ve David Ralicke’nin parmağı var All Born Screaming’de. 

Yeni St. Vincent albümünün ilk teklisi “Broken Man” burada; nefis kapak görseli ve şarkı listesi hemen aşağıda.

St. Vincent – All Born Screaming

01- Hell Is Near
02- Reckless
03- Broken Man
04- Flea
05- Big Time Nothing
06- Violent Times
07- The Power’s Out
08- Sweetest Fruit
09- So Many Planets
10- All Born Screaming (feat. Cate Le Bon)