Stan Lee’nin “The Monkey Master”ı film oluyor

Face/Off, Red Cliff ve A Better Tomorrow gibi filmleriyle tanınan Çinli yönetmen John Woo, bir çizgi roman uyarlaması için kolları sıvadı. Söz konusu proje, 2018’de hayatını kaybeden Stan Lee ve Graphic India kurucusu Sharad Devarajan tarafından yaratılmış The Monkey Master’ı temel alıyor.The Monkey Master’a ilişkin ilk haberler 2016’da gelmişti. Stan Lee’nin Çin ve Hindistan’ın efsanelerinden yola çıkarak yeni bir seri yaratmayı planladığı; Graphic India’nın da bu yeni karakteri sinematik dünyaya taşıyacağı duyurulmuştu. Fakat ne film çekildi, ne de çizgi romanlar piyasaya sürüldü.

Hikâyenin merkezinde New York’ta yaşayan Li Yong isimli bir arkeolog var. Çin mitolojisinin en ünlü kahramanlarından Maymun Kral hakkında kimi antik kehanetlere ulaşan Yong, bu bulguları araştırmak için Hindistan’a gider ve orada keşfettiği bir gizli güç sayesinde Monkey Master isimli bir süper kahramana dönüşür. Stan Lee, 2016’da verdiği bir röportajda karakterin durdurulamaz süper güçlere ve eşsiz dövüş sanatları donanımına sahip olduğunu açıklamıştı.

Son olarak 2017’de Manhunt için kamera arkasına geçen John Woo, canlı aksiyon The Monkey Master filminin yapımcılığını üstlenecek. “Her zaman Maymun Kral hakkında bir film yapmak istesem de bunu sunacak yeni yollar bulamamıştım. Stan Lee’nin hikâyesi mitolojik karakterleri ve filmlerimde yer vermeyi sevdiğim unsurları bir araya getiren özgün bir perspektife sahip.” diyor John Woo.

Karakterin yaratıcılarından Sharad Devarajan ve Stan Lee’yle uzun yıllar ortaklık yapmış POW! Entertainment başkanı Gill Champion da yapımcılar arasında. Henüz reji ve kamera önünde kimlerin yer alacağı bilinmiyor.