Stanley Kubrick'in yazdığı "The Downslope" senaryosunun filmlerini Marc Forster çekecek!

Stanley Kubrick’in yazdığı fakat bugüne kadar filmleştirilmeyen senaryosu The Downslope, bir üçleme olarak hayata geçiyor. Efsanevi sinemacının senaryosunun filmlerini World War Z, Stranger Than Fiction, Finding Neverland gibi filmleriyle tanınan yönetmen Marc Forster çekecek.

Söz konusu senaryonun film hakları, Kubrick’in kült filmi Full Metal Jacket‘in yapımcısı olan Phill Hobbs ve Steve Lanning’deydi. İkili, The Downslope filminin de yapımcılığını üstlenecek. Ayrıca Kubrick ailesinin de projeye desteklerini verdiği ve yapım aşamalarında yer alacağı belirtildi. Hobbs ve Lanning, filmleri yönetecek Marc Forster’la ilgili yaptıkları açıklamada Kubrick senaryolarının kendine özgü bir stili olan yönetmenleri hak ettiğini ve Forster’ın da böyle bir yönetmen olduğunu ispatlamış bir isim olduğunu vurguladı. Ayrıca Forster’ın oyuncularla olan iletişiminin de bu seçimde etkili olduğunu belirten ikili, Forster’la çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Kubrick’in birçok filminde olduğu gibi savaş karşıtı bir anlatısı olan The Downslope‘un senaryosu, ünlü yönetmenin Paths To Glory filmini çekmeden önceki dönemde yazılmış. İç savaş tarihçisi Shelby Foot’un destekleriyle yazılmış olan senaryo gerçek olaylara dayanıyor.