Stanley Tucci ve John Bradley, yönetmen Roland Emmerich’in uzay görevinde

Son olarak Harry MacQueen imzalı Supernova’da rol alan Oscar adayı oyuncu Stanley Tucci ve Game of Thrones’un Samwell Tarly’si John Bradley, yönetmen Roland Emmerich’in uzay macerası Moonfall’da Halle Berry, Patrick Wilson ve Charlie Plummer’a katılıyor. Bu hafta Montreal’de çekimlerine başlanacak film, Ay’ı Dünya’nın yörüngesinden çıkaran bir patlama nedeniyle son dakikada planlanan bir uzay görevini konu ediyor.

Emmerich senaryoyu, 2012 filmini beraber kaleme aldığı Harald Kloser ve Extinction filminin senaristi Spenser Cohen ortaklığıyla yazdı. Geçtiğimiz yıl Emmerich-Kloser takımının Wes Tooke ile masaya oturduğu Midway filmi ve ardından gelen başarı, Lionsgate’in Moonfall haklarını satın almasında belirleyici oldu. Her şey yolunda giderse film 2022’de vizyona girecek. 

Roland Emmerch’in yaklaşan diğer filmleri

Emmerich’in set temposu uzun bir süre devam edecek gibi görünüyor, çünkü Moonfall dışında ufukta iki projesi daha var. İlk olarak, Independence Day: Resurgence senaristleri James A. Woods ve Nicolas Wright’ın yazdığı Stargate’i beyazperdeye taşıyacak. Film, bir arkeolog ve birkaç denizcinin başka bir dünyaya açılan portalı keşfetmesini konu alıyor. Bir diğer proje ise, A Zookeeper’s Wife senaristi Angela Workman‘ın, John Coe Robbins’in aynı isimli romanından uyarladığı Maya Lord. 16. yüzyılda geçen aksiyon filmi, Mayalılar tarafından esir alınan Gonzola Guerrero’nun, kendi ülkesi İspanya’ya düşman olmasını anlatıyor.

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...