Bir idam mahkûmu, İngiliz bir kasap ve matematik öğretmeni: “Inside Man”

Benedict Cumberbatch, Sherlock’un dönüşü için açık kapı bırakadursun; BBC Studio geçtiğimiz günlerde, dizinin yürütücü yapımcısı ve senaristi Steven Moffat’ın yeni projesini duyurdu. Inside Man adını taşıyacak mini dizi, Moffat’ın önceki projesi Dracula’nın izinden giderek Birleşik Krallık’ta BBC One’da, Amerika’da ise Netflix’te yayımlanacak.

David Tennant ile Steven Moffat, Dr. Who’dan sonra tekrar bir arada

Dört bölümden oluşacak Inside Man’in oyuncu kadrosunda Stanley Tucci, David Tennant, Dolly Wells ve Lydia West yer alacak. Tucci’nin başrolü üstlendiği dizi; ABD’de bir idam mahkûmunun, İngiliz kasabındaki bir papazın ve mahzende mahsur kalmış bir matematik öğretmeninin beklenmedik biçimde yollarının kesişmesini anlatıyor.

Moffat ve yapımcı Sue Vertue projeden şöyle bahsediyor: “Bu dizi için bir araya getirmeyi başardığımız yetenekler bizi biraz şaşkına çevirdi ve çok da heyecanlandırdı. Kilitli sığınağımızdan çıkıp işe koyulmak için sabırsızlanıyoruz.”

Sherlock ve Dracula’dan işbirlikçileri Paul McGuigan, projeye yönetmen koltuğunda katılacak. Çekimlere bu yıl içinde başlanması bekleniyor.

Yazı: Banu Üsküdarlı