Starz'ın Neil Gaiman romanından televizyona uyarlayacağı "American Gods"tan haberler var!

2014 yazında Amerikan televizyon kanalı Starz’ın Neil Gaiman’ın klasik romanlarından American Gods‘ı televizyona uyarlayacağı haberleri gelmiş ve Gaiman hayranları için heyecanlı bir bekleyiş başlamıştı. Dizinin prodüksiyonu dün Starz ve Neil Gaiman tarafından yapılan açıklamalarla resmi olarak başladı.

Neil Gaiman’a Hugo ve Nebula gibi prestijli edebiyat ödülleri kazandıran fantastik romanın televizyon uyarlaması iki usta ismin ellerinden çıkacak. Hannibal, Heroes ve Pushing Daisies gibi dizilerle tanınan Ryan Fuller ve Kings, The River ve yine Heroes dizilerinin yaratıcılarından Michael Green’in senaryosunu yazıp yöneteceği dizinin yapımcıları arasında Neil Gaiman da yer alıyor.

Starz cephesinden yapılan açıklamaya göre, FremantleMedia ortaklığıyla romanın aslına sadık kalarak, Gaiman’ın yarattığı fantastik evren eksiksiz şekilde televizyona yansıtılacak. Kitabın ana karakteri olan Shadow’u kimin canlandıracağını belirlemek için kolları sıvadıklarını açıklayan Starz CEO’su Chris Albrecht, kitabın hayranlarının hayallerini süsleyen uyarlamayı yapacaklarından emin olduklarını dile getirdi.

“Heyecanlı, korkmuş, mutlu, gergin ve onurlu hissediyorum” diyen Gaiman da, uyarlama için birlikte çalışacakları ekibi ince eleyip sık dokuyarak seçtiklerini vurgularken, kitabın hayranlarının iyice heyecanlanmasına sebep olacak açıklamalarda bulundu. “Bebeğimin güvenilir ellerde olduğunu biliyorum” diyen ünlü yazar, on beş yıl önce yarattığı karakterleri kimin canlandıracağı seçme kısmının kendisi için tarifi zor bir heyecan olduğunu belirtti.

30’dan fazla dile çevrilen American Gods ‘ın televizyon uyarlamasını 2016’nın sonlarına doğru izleyebileceğiz.