Stephen King uyarlaması “Lisey’s Story” mini-dizisinin kadrosu genişlemeye devam ediyor

Streaming kanallarının arasındaki rekabetin iyice kızıştığı bu dönemde, bu networklerin siparişleri ile üretim aşamasına giren pek çok iddialı yapımın haberleri de gelmeye devam ediyor. Sektörün ciddi oyuncularından biri olmak için adımlar atan Apple TV+’ta yayınlanacak Stephen King uyarlaması mini-dizi Lisey’s Story de giderek genişleyen etkileyici kadrosuyla heyecanla beklenen yapımların arasında yer alıyor.

Başrollerinde Julianne Moore ve Clive Owen’ın yer alacağı geçtiğimiz aylarda duyurulan, sekiz bölümlük Lisey’s Story kadrosuna son eklenen isim ise Chronicle ve A Cure for Wellness gibi filmlerden hatırlayacağınız Dane DeHaan oldu. Warner Bros. Televison çatısı altında çekilecek dizide Stephen King de yazar ve yapımcı görevini üstleniyor. Dizinin bir diğer yapımcısı ise Star Wars, Lost, Star Strek gibi yapımlarda parmağı olan, Bad Robot yapım şirketinin sahibi J.J. Abrams olacak.

Ünlü bir yazar olan eşinin ölümünden iki yıl sonra kocasıyla ilgili bastırdığı ve unuttuğunu sandığı pek çok korkutucu ve gizemli anıyı hatırlamaya başlayan Lisey Landon’ın hikayesini aktaran Lisey’s Story romanına Stephen King’in 1999’da geçirdiği ciddi bir trafik kazası ilham vermiş. Hastanede kaldığı dönemden sonra evine dönen King, eşinin ona haber vermeden atölyesini yeniden tasarlamaya karar vermesi nedeniyle eşyalarını kolilere konmuş olarak bulmuş. Bu manzara karşısında ölümünün ardından atölyesinin nasıl gözükeceğine dair aklında bir vizyon canlanan King, Lisey’s Story romanını bu vizyon nedeniyle yazmaya başlamış. 2017’de streaming servislerinin sağladığı daha rahat ve özgür çalışma koşulları yüzünden bu romanını dizi olarak görmeyi hayal edebildiğini ve bunun gerçekleşmesini istediğini söyleyen ünlü yazarın bu dileğine tam olarak ne zaman kavuşacağını henüz bilmesek de, bugüne kadar açıklanan harika oyuncu kadrosunun da beslediği bir merakla bekliyoruz.