Yoldaki Steve Wynn albümünden bir tadımlık daha

80’lerde yayımladığı dört albümle Paisley Underground akımının öncü gruplarından olan The Dream Syndicate’ın kurucularından Steve Wynn, 14 yıl gibi uzun bir aranın ardından yeni bir solo albüm yayımlıyor. Californialı müzisyenin Make It Right adını verdiği yeni koleksiyonundan bir tekli daha dinlemeye açıldı.

“Making Good On My Promises”, albüme ismini veren önceki tekli “Make It Right”a kıyasla müzisyenin garage rock köklerine yaklaşıyor. 60’ları anımsatan vintage bir tınısı var. Parçayı İspanyol prodüktör Paco Loco ile kaydetmiş Steve Wynn. “İspanya’da yaşamıyorsanız adını duymamış olabilirsiniz ama o bir efsane. Geride kalan 20-30 yılda orada yayımlanmış albümlerin yarısının prodüksiyonunu onun yaptığını tahmin ediyorum.” diye bahsediyor Loco’dan. Kısa ve pek sürpriz barındırmayan bir parça olsa da hem gitar yürüyüşü hem de nakaratı hızla dile dolanıyor. 

Yeni Steve Wynn şarkısı “Making Good On My Promises”, Londra sokaklarında çekilmiş siyah beyaz klibiyle birlikte hemen aşağıda.

Fire Records etiketiyle 30 Ağustos’ta yayımlanacak yeni albümünde Steve Wynn ile stüdyoya giren diğer müzisyenler de epey heyecan uyandırıyor. Mike Mills (R.E.M.), Vicki Peterson (The Bangles), Chris Schlarb (Psychic Temple), Emil Nikolaisen (Serena Maneesh) ve Linda Pitmon (The Baseball Project), Make It Right’ta irili ufaklı dokunuşları olan isimler.

Albümün kapak görseli ve şarkı listesi hemen aşağıda.

Steve Wynn
Make It Right

01- Santa Monica
02- Make It Right
03- What Were You Expecting
04- You’re Halfway There
05- Making Good On My Promises
06- Cherry Avenue
07- Then Again
08- Madly
09- Simpler Than The Rain
10- Roosevelt Avenue


Bir Steve Wynn otobiyografisi de yolda

2024 ile müzik kariyerinde 45. yılını deviren Steve Wynn, yeni albümüyle aynı gün bir otobiyografi de yayımlıyor. I Wouldn’t Say It If It Wasn’t True: A Memoir of Life, Music, and The Dream Syndicate adlı kitap, kataloğunu müzik ve popüler kültüre adamış yayınevi Jawbone Press aracılığıyla raflarda olacak.

Şarkılar yazarak, gruplar kurarak inşa ettiği yolun gençliğinde hayal bile edemeyeceği bir dünyaya çıkışını birinci ağızdan anlatacak Wynn. Yeni teklisi “Making Good On My Promises”ın sözlerinin de kitabıyla bağdaştığı görüşünde. Yayınevi de kitap hakkında şu tanımlamayı yapmış: “Nihayetinde bu, müziğin hem kişisel hem sanatsal anlamda dönüşüm ve aşkınlık için bir araç olduğunu hatırlatan bir kurtuluş hikâyesi.”