Steven Knight dizisi This Town ve büyüleyen künyesi

Yazı: Deniz Özöztürk

Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight, Kudos ve BBC stüdyolarının ortak yapımı, olan altı bölümlük yeni dönem dizisi This Town için kolları sıvadı. Başrolde Dowtown Abbey’deki Lady Mary Crawler rolüyle tanıdığımız Michelle Dockery’ye My Policeman filminden David Dawson ve For Life dizisinden anımsanabilecek Nicholas Pinnock eşlik ediyor.  


This Town dizisinin yönetmenliğini Paul Whittington, yapımcılığını Chorlette Surtess üstlendi. Baş yapımcısı, yaratıcısı ve senaryosunun yazarı ise Steven Knight. Ayrıca dizide duyacağımız şarkıları İngiltere’nin yeni nesil gitar müziği sahnesini şekillendiren prodüktör Dan Carey ve Mercury adaylı müzisyen, şair, aktivist, canımız, ciğerimiz Kae Tempest yazıp bestelemiş.   

Son yılların adından söz ettiren genç oyuncuları Jordan Bolger, Eva Austin, Ben Rose ve Levi Brown dizideki diğer öne çıkan karakterleri canlandıracak. This Town dizisinin genel oyuncu kadrosunda Geraldine James, Peter McDonald, Shyvonne Ahmed, John Heffnan, Stefan Asante-Boateng, Séainín Brennan, Freya Parks, George Somner ve Steven Knight ile Peaky Blinders’ta da çalışan Brendan Gibson bulunmakta.

This Town; geniş oyuncu kadrosunun yanı sıra yüksek gerilimli senaryosuyla da dikkat çekeceğe benziyor. 80’lerin başında geçecek dizide; dönemin sıkıntılarına ek olarak, geniş bir ailenin ve hayatta kendi yollarını çizmeye çalışan dört gencin hikâyesini izleyeceğiz. Conventy ve Birmingham’ın alt tabakalarında toplumsal sıkıntılara paralel olarak patlayan, farklı kökleri birleştiren ska ve 2-tone müzikleri; bu dört gence ikinci bir şans sunacak ve onları hiç ummadıkları şekilde bir araya getirecek. 

Steven Knight, BBCye yaptığı açıklamada yeni dizisi This Town hakkında şunları söylemiş: “Bu benim kalbime çok yakın bir proje. Yaşadığım, iyi bildiğim bir dönem hakkında ve birlikte büyümüşüm gibi hissettiğim karakterler içeriyor. Bu, Birmingham ve Coventry’ye bir aşk mektubu ama umarım dünyanın her yerindeki insanlar dizidekileri hisseder.” This Town ile Steven Knight’ın en kişisel işlerinden birini deneyimleyeceğimize şüphe yok. 

Kaynak: BBC