Steven Spielberg ve Colin Trevorrow ikilisinden yeni bir film geliyor

Steven Spielberg’in yapımcılığını, Colin Trevorrow’un da yönetmenliğini üstlendiği Jurassic World filminin ardından iki sinemacı yeni bir film için kolları sıvadı. İkilinin bir tür aile macerası olarak tanımlanan yeni filmi Powerhouse ismini taşıyor.

Bu kez Colin Trevorrow’un Spielberg’in kurucusu olduğu Amblin Entertainment eşliğinde yapımcılığını üstleneceği filmin yönetmenliğini Emily Carmichael üstlenecek. Bugüne dek çeşitli kısa filmler ve televizyon yapımlarında yönetmenlik yapan Carmichael, Powerhouse‘la birlikte ilk uzun metraj filmini çekmiş olacak. Senaryosu da Trevorrow’un bir fikri üzerine Carmichael tarafından yazılan filmin yapımcı kadrosunda özellikle X-Men filmlerinin senarist ve yapımcı ekiplerinde yer alan Simon Kinberg de bulunuyor.

Henüz filmle ilgili pek fazla detay paylaşılmış değil. Bu senenin sonlarında vizyonda olması planlanan Naomi Watts’lı The Book Of Henry filminin ardından Star Wars serisinin dokuzuncu filmini yönetecek olan Colin Trevorrow’u epey yoğun bir dönem bekliyor. Yakında Roald Dahl uyarlaması The BFG ile karşımıza çıkacak olan Steven Spielberg de beşinci Indiana Jones filminin yanı sıra yine kitap uyarlamaları olan Ready Player One ve The Kidnapping of Edgardo Mortara filmlerinin yönetmenliğini üstlenecek.