Disney'in Roald Dahl uyarlaması "The BFG"den yeni fragman

Daha önce Charlie and The Chocolate Factory ve Fantastic Mr. Fox gibi klasikleşmiş çocuk romanları sinemaya uyarlanan İngiliz yazar Roald Dahl’ın bir başka ünlü romanı daha film oluyor. Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği The BFG (Big Friendly Giant), bu yaz vizyonda olacak. Söz konusu yapımdan yeni bir fragman görücüye çıktı.

Uyarlama senaryosu E.T. ve Kundun gibi filmlerin geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden senaristi Melissa Mathison tarafından yazılan filmin ana karakteri olan BFG’yi Mark Rylance; söz konusu devle arkadaşlık kuran küçük kız Sophie’yi de çocuk oyuncu Ruby Barnhil canlandırıyor. Filmdeki diğer devleri canlandıran isimler arasında Jemaine Clement ve Bill Hader gibi isimler bulunuyor.

Son olarak geçtiğimiz yıl Tom Hanks ve yine Mark Rylance’ın başrollerini paylaştığı Bridge Of Spies filmiyle karşımıza çıkan Spielberg, şu sıralar bir başka kitap uyarlaması Ready Player One, Indiana Jones serisinin beşinci filmi ve 2019 yılında vizyona girecek, Spielberg ve Rylance’ı bir kez daha bir araya getirecek The Kidnapping of Edgardo Mortara filmleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

The BFG‘den yayınlanan yeni fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.