Steven Spielberg’ün “West Side Story”sinden ilk kare

Broadway’de sahnelenmeye başladığı 1957 yılında altı Tony Ödülü’ne aday gösterilen West Side Story’nin 1961 yılında çevrilen film uyarlaması da tam 10 Oscar kazanmıştı. West Side Story’nin Steven Spielberg yönetmeliğindeki yeniden çevrimi 17 Aralık 2020’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Başrollerde en son Baby Driver’daki performansıyla hatırladığımız oyuncu/müzisyen Ansel Elgort ile Rachel Zegler’i izleyeceğimiz filmin çekimlerine başlandı ve filmden yukarıda gördüğünüz ilk kare paylaşıldı.

New York sokaklarının iki düşman çetesi Jetler ve Köpekbalıkları’ndan Tony ve Maria’nın yasak aşk hikâyesini konu alan West Side Story orijinal müzikalini 1957 yılında Arthur Laurents, Shakespeare’in Romeo and Juliet eserinden ilham alarak yaratmıştı. Orijinal müzik Leonard Bernstein’a, sözler Stephen Sondheim’a ve koreografi Jerome Robbins’e aitti.

West Side Story’nin ikinci beyaz perde uyarlamasının senaryosunu Oscar adayı senarist ve Pulitzer ödüllü oyun yazarı Tony Kushner kaleme alıyor. Koreografinin arkasındaki isim ise Tony ödüllü Justin Peck. L.A. Philharmonic’in orkestra şefi Gustavo Dudamel da Bernstein’ın iz bırakan müziklerini yorumlamak için stüdyoya girecek.

(Yazı: Cansu Çubukçu)