“Stranger Things”in yönetmenlerinden Matt Duffer, dizinin “Harry Potter” serisi gibi olmasını istiyor

Netflix’in son dönemdeki en popüler yapımlarından biri olan Stranger Things‘in yaratıcılarından Matt Duffer, Entertainment Weekly’ye diziyle ilgili bir röportaj verdi. Duffer, dizinin geleceğiyle ilgili en büyük hayallerinin, Stranger Things dizisinin Harry Potter serisi gibi kült bir seri haline gelmesi olduğunu dile getirdi.

Harry Potter filmlerinde olduğu gibi karakterlerin izleyicilerin gözlerinin önünde büyümesini istediklerini dile getiren Duffer, her sezon hikayenin bir yıl sonrasını görmenin de heyecan verici bir fikir olduğunu dile getirdi. Bunun senarist ekibi için de kendi yarattıkları mitolojiyi derin bir şekilde ele alabilme imkanı yarattığına değinen Duffer, bu fikrin kendisini izleyici olarak da heyecanlandırdığını sözlerine ekledi.

Dizinin ikinci sezonuna dair henüz resmi bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, hem Netflix cephesinden hem de dizinin yaratıcı ekibinden Stranger Things‘in geleceğine dair açıklamalar gelmesi, bu serinin de epey uzun soluklu olacağına işaret ediyor.