“Stranger Things” 4. sezondan yeni bir tadımlık, TUDUM kapsamında paylaşıldı

Netflix’in 70’ten fazla dizi, film ve stand-up’ın tanıtımlarını içeren; hayranlara yönelik uluslararası yeni etkinliği TUDUM kapsamında yayımlanan ilk tanıtımlardan biri Stranger Things 4. sezondan geldi. Dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler’in yanı sıra Gaten Matarazzo (Dustin) ve Joe Keery (Steve), sunuma başlamadan önce bizi oldukça çılgın, görkemli ve uzun bir sezonun beklediğini müjdelediler.

Hemen aşağıda izlenebilecek teaser, öykü için çok önemli bir lokasyon olduğu söylenen Creel Binası’nı mesken tutuyor. “Dream A Little Dream of Me” eşliğinde, binanın eski sahipleri olan çekirdek bir ailenin yaşadığı gizemli olaylara tanık oluyoruz. Yıllar sonra, artık perili ev muamelesi gören aynı lokasyona tanıdık yüzler giriş yapıyor: Dustin, Steve, Max, Lucas, Nancy ve Robin. Dustin’in Sherlock Holmes’dan alıntı yapmasının ardından bir anda The Upside Down’a geçiş yapıyoruz.

Olay örgüsünün ayrıntıları sıkı önlemlerle korunmakta, dolayısıyla öğrendiklerimiz oldukça sınırlı. Ancak neredeyse tüm ekip ağız birliğiyle, bu sezon için beklentileri yüksek tutmamız gerektiğini söylüyor. Bir süre önce yapımcı kadrosundan Shawn Levy, “Pandemi sayesinde ilk kez Duffer Kardeşler’in çekimlere başlamadan tüm bir sezonu yazmalarına izin verdik ve bu diziyi epey olumlu etkiledi. Metni daha önce nadiren yapabildiğimiz şekilde elden geçirme fırsatımız oldu, bu da senaryoların niteliğini belki hiç olmadığı kadar fevkalade hâle getirdi.” demişti.

Stranger Things 4. sezon, 2022’de Netflix kataloğunda olacak.