Studio Ghibli filmi “Earwig and the Witch”in açılış sahnesini izleyin

Studio Ghibli’nin tartışmalarla birlikte gelen yeni filmi Earwig and the Witch, Japonya’daki prömiyerinden sonra 5 Şubat’ta HBO Max kataloğundaki yerini alacak. Filmden paylaşılan fragmanların ardından açılış sahnesi de yayımlandı.

Hayao Miyazaki’nin oğlu Gorō Miyazaki’nin dokuz yılın ardından çektiği ilk uzun metraj olan Earwig and the Witch, geleneksel animasyon yöntemi kullanmasıyla ün edinmiş Ghibli için devrim niteliği taşımakta. Zira stüdyo çatısı altında ilk defa bir projenin CGI teknolojisi kullandığına şahit olmaktayız. Kimileri bu yeni gelişmeden oldukça heyecan duyarken, karara köklü Ghibli geleneği nedeniyle temkinli yaklaşanlar da mevcut.

Öykünün başkahramanı Earwig, yetimhanede büyüyen ve bundan şikayeti olmayan bir çocuk. Ne talep etse istediği zaman alıyor, gayet mutlu. Ancak koruyucu ebeveyn kılığına girmiş bir cadı onu evlat edinmeye karar verdiğinde tüm dengeler değişiyor. Neyse ki taşındığı ürkütücü evde başına gelenlerden korkmayacak, cadıya kimin daha güçlü olduğunu gösterecek.

HBO Max’in paylaştığı açılış sahnesinde Earwig’in annesini, kamyon ve tırlarla dolu bir yolda motorsikletiyle bir kovalamacanın içinde görüyoruz. İngilizce versiyonunda Kacey Musgraves, anneyi seslendiriyor.