“Succession” 3. sezona dair sabırsız bekleyişimiz sürerken…

Kendall Roy, Succession 3. sezonun ilk fragmanında kardeşlerine “Kendinize sorun” diyor: “İyinin mi yoksa kötünün mü tarafında olmak istiyorsunuz?” Babasının “saltanatının” sona erdiğini bir basın toplantısında dünya âleme duyurmasının üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Ağzını açıp gözünü yumdu; Waystar RoyCo’nun çeşitli kabahatlerinin suçunu üstlenmeyi reddedip, şirketteki cinsel taciz olaylarının en başından beri halı altına süpürüldüğünü doğruladı. Şimdiki hedefi ise bu çetin savaşta yanına aileden yeni müttefikler katabilmek.

Babalarının kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını, onun yüzünden neredeyse hapsi boylayacağını anlatsa da Shiv için -her zamanki gibi- ittifakın bir bedeli var elbette. “Seni babama karşı desteklersem,” diyor kardeşine, “…benim devralmama izin vermelisin”. Bu arada Kendall’ın ağzından çıkan bir replik, internet âleminin yeni favorisine dönüşüyor: “The revolution will be televized.” (Devrim televizyonda yayımlanacak.)

Yeni sezonunu sonbahar aylarında izleyeceğimiz Succession’dan heyecanlı bekleyişe dair sabır tüketen yeni fragman hemen şurada.

Yeni sezon, yeni yüzler: Adrien Brody, Alexander Skarsgård ve diğerleri…

Başta Emmy ve Altın Küre’nin “Drama Dalında En İyi Dizi” kategorileri olmak üzere, geçtiğimiz sene toplanmadık ödül bırakmayan Succession’ı gerek yaşattığı seyir deneyimi, gerek öyküsünü bıraktığı nokta nedeniyle beklemek için sebebimiz çoktu zaten. Belki de tüm bunların yetmeyeceğini düşünen HBO öyle bir konuk oyuncu kadrosu kurdu ki, beklentiler aylar öncesinden tavan yaptı.

Son gelişmelerden sonra Roy Ailesi üyelerinin tehlikeli bir pozisyonda göreceğimizi, siyasi ve finansal ittifaklarını güvence altına alabilmek adına ecel terleri dökeceklerini biliyoruz. Çekişme, rekabet ve çeşitli entrikalarla örülü bu oyuna dâhil olacak yeni yüzler arasında Alexander Skarsgård’ın canlandıracağı başarılı ve dişli bir CEO ile Adrien Brody’nin hayat vereceği, Waystar’ın mülkiyeti için verilen savaşta kilit rol oynayacak bir milyarder var.

Hope Davis, Jihae Kim, Sanaa Lathan, Linda Emond ve Daska Nekrasova; gözümüz yollarda beklediğimiz sezonda karşımıza çıkacak diğer isimler.