“Succession”ın yeni yüzlerine merhaba deyin

Succession’ın 3. sezonun tazecik fragmanında “Ben kendi ailemin berbat olduğunu sanırdım. Bu ise bambaşka bir seviye.” diyor Adrien Brody’nin hayat verdiği Josh Aaronson. Son gelişmelerden sonra Roy Ailesi üyelerini tehlikeli bir pozisyonda göreceğimizi, siyasi ve finansal ittifaklarını güvence altına alabilmek adına ecel terleri dökeceklerini biliyoruz. Kimin kimin tarafında duracağının muallakta olduğu bir şirket (ve aile) iç savaşının eşiğindeyiz. Dolayısıyla anlatıya dâhil olan yeni yüzlerin konumlandığı nokta hayati önem taşıyor.

Hemen şuradan izlenebilecek yeni tanıtım, Roy Ailesi üyeleri arasındaki dinamikleri gösterdiği kadar bu yeni yüzleri de kısaca tanıtıyor. Çekişme, rekabet ve çeşitli entrikalarla örülü oyuna dâhil olacaklar arasında Alexander Skarsgård’ın canlandırdığı başarılı ve dişli bir CEO ile Adrien Brody’nin hayat verdiği, Waystar’ın mülkiyeti için verilen savaşta kilit rol oynayacak bir milyarder var. Sanaa Lathan kuvvetli bağlantıları olan yüksek profil bir avukata, Linda Emond kıdemli bir Beyaz Saray görevlisine, Jihae Kim önde gelen bir halkla ilişkiler danışmanı olarak karşımıza çıkacak. Hope Davis de bu sezon göreceklerimiz arasında.

Başta Emmy ve Altın Küre olmak üzere, geçtiğimiz sene toplanmadık ödül bırakmayan Succession inanılmaz bir popülerliğe erişmiş olsa da ekran macerası çok uzun sürmeyebilir. Yazar ve yapımcı kadrosunda yer alan Georgia Pritchett, yeni anı kitabı için geçtiğimiz aylarda The Times’a röportaj vermiş ve dizinin yaratıcısı Jesse Armstrong’un -3. sezonun ardından- muhtemelen sadece bir sezon daha çekeceğini düşündüğünü söylemişti. Pritchett’a göre ufukta iyi bir finalin varlığı kesin olsa da, süreç biraz daha uzayabilir ve dizi 5 sezon olarak da tamamlanabilirmiş.

Succession 3. sezonun 17 Ekim’de başlayacağını hatırlatalım.