Sümeyye Kesgin’in Image Comics etiketli yeni serisiyle tanışın: VOYAGIS

Başta Image Comics’in fantastik serisi Elsewhere olmak üzere çizgi roman âleminde övgüler toplayan işlere imza atan İstanbullu çizer Sümeyye Kesgin, hikâyesini de bizzat yazdığı ilk seri olan VOYAGIS ile kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. Yine Image Comics etiketi taşıyacak bilim kurgu anlatısı, 16 Kasım’da start alacak.

“Ya VOYAGER sondalarından biri, başıboş dolaşan bir kara delik tarafından harabeye çevrilmiş, yaşanmaz bir gezegende uzaylılar tarafından bulunursa?” sorusuyla açılan VOYAGIS evreni, uzaylı kahraman Sen’i merkezine alıyor. Sondayı keşfeden Sen’i, zorba bir hükümdara karşı hem kendisi hem de halkı için atıldığı macerada takip edeceğiz..

Sümeyye Kesgin’in hem yazdığı hem çizdiği ilk çizgi roman serisi olan VOYAGIS, beş bölüm olarak kurgulanmış. Fiziksel baskılarının yanı sıra dijital platformlarda da erişime açılacak seri hakkında konuşan sanatçı, uzayın derinliklerini sonsuz şekilde ilham verici bulduğunu ve kendi merakından yola çıkarak fantastik bir serüven inşa etmek niyetinde olduğunu dile getiriyor ve ekliyor: “Yalnızlık, hezeyanlar ve daha iyi bir gelecek hayali; kahramanlarımızın bilinmeze doğru yolculuğuna eşlik ediyor. Peki hayat bir yol bulabilecek mi?” 

İlk kitabın kapak görseliyle birlikte karakter ve sayfa tasarımlarından örnekler hemen aşağıda.

voyagis
voyagis
voyagis
voyagis